Ważna wiadomość dla właścicieli używanych aut. Szykuje się kluczowa zmiana

Ważna wiadomość dla właścicieli używanych aut. Szykuje się kluczowa zmiana Źródło: Nabeel Syed Unsplash.com

Kierowca w Polsce to przeważnie osoba, która decyduje się na zakup używanego auta. Minie jeszcze sporo czasu zanim ilość sprzedawanych nowych aut będzie większa niż ilość pojazdów z drugiej ręki pojawiających się w domach Polaków. Każdy kierowca powinien zapoznać się z ważną informacją dotyczącą prawnych zmian w związku z zakupem samochodu.

Kierowca, który udaje się do komisu powinien dokładnie obejrzeć auto i sprawdzić czy zapewnienia sprzedawcy pokrywają się ze stanem faktycznym w rzeczywistości. Chociaż wiara w ludzi to cenna cecha, wydając sporą kwotę na zakup nowego auta powinno sprawdzić się czy nie jest wykorzystywana czasem nasza łatwowierność. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z opcji jazdy próbnej, to właśnie w tym aspekcie szykują się zmiany.

Rozwiązanie zostało wprowadzone, lecz pominięto w nim kluczową gałąź

Kierowca decydujący się na zakup auta używanego chętnie sprawdzi, czy poprawnie działają hamulce i elementy związane z układem kierowniczym. Rok temu branża motoryzacyjna żyła propozycjami rządzących, aby w szerszym aspekcie umożliwić przeprowadzenie jazd próbnych na polskich ulicach. Kierowca wsiadał do auta z tablicami, gdzie litery oraz cyfry są zielone, właściciel komisu nie musiał rejestrować wszystkich aut, a jedynie przekładał tablice na inne pojazdy. Niestety w końcowej fazie projektu zdecydowano się na wykluczenie pojazdów używanych z tej listy i właściciele komisu pozostali z niczym. Teraz pojawia się światełko w tunelu. Możliwe, że nastąpi zmiana w tej kwestii.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Profesjonalna rejestracja już niedługo trafi do komisów?

Profesjonalna rejestracja, bo tak nazywa się ten projekt mający pozytywnie wpłynąć zarówno na właścicieli komisów aut używanych, jak i na wszystkich chcących dokonać tam zakupu, może ponownie trafić do ustawodawców. Podnoszony sprzeciw w związku z pominięciem aut używanych został usłyszany przez rządzących. Wskazywano, że obecnie z tego rozwiązania nie mogą korzystać osoby, którym najbardziej zależało na wprowadzeniu tej zmiany. Jak podaje Wirtualna Polska, jeden z wiceministrów w nieco enigmatyczny sposób zasugerował, iż już niedługo sprawa ta ponownie trafi pod dyskusję posłów i oczekiwać można zmian w tym zakresie.

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia przekazało ważną wiadomość, dotyczy wszystkich Polaków. Wielu będzie zdumionych

2. Jedynym objawem było obgryzanie paznokci. 11-letni chłopiec trafił do szpitala ostatniej chwili

Nie padła informacja na temat żadnych konkretów

- Myślę, że przy kolejnej nowelizacji wrócimy do naszego pierwotnego pomysłu - miał powiedzieć jeden z wiceministrów cytowanych przez Wirtualną Polskę. Znaczyłoby to, iż komisy i każdy kierowca chcący przetestować auto używane znajdujące się na stanie, mógłby skorzystać z tej wygodnej formy przeprowadzenia jazdy próbnej. To naprawdę spore ułatwienie, które sprawiłoby, iż zakup były pewniejszy i obarczony mniejszym ryzykiem. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Stoch i Kubacki zabrali żony na wspólny wypad. Wiemy, co robili - piękne widoki i świetna zabawa (FOTO)
  2. Polacy spróbowali niemieckich pierogów i brakuje im słów. Obłędne nadzienie żywcem przenosi do nieba
  3. Niemal każdy Polak robi codziennie jedną drobną rzecz na ulicy. Można za nią dostać ogromny mandat
  4. Niebywałe informacje o Zenku Martyniuku obiegają media. Nikt się nie spodziewał
  5. Tuż po narodzinach bliźniaków lekarz spojrzał na mamę i powiedział 2 słowa. Zapamięta je do końca życia
  6. Tragiczne wieści obiegły Polskę. Niestety, nie żyje Mikołaj Kubica

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News