Rząd wprowadza nowy obowiązek dla kierowców. Za brak jednej rzeczy grożą wysokie kary

Rząd wprowadza nowy obowiązek dla kierowców. Za brak jednej rzeczy grożą wysokie kary Źródło: Flickr.com Karolina Kabat

Kierowca będzie musiał liczyć się z nowym obowiązkiem wprowadzonym przez rząd. Zmiany wejdą w życie już wkrótce. Ci, którzy nie zastosują się do nakazu, mogą zostać surowo ukarani. Podano konkretny powód, dla którego nowe przepisy zostały wprowadzone. Większość kierowców będzie miało poważne problemy.

Z najnowszych informacji wynika, że kierowcy będą mieli obowiązek zakupu i zamontowania w pojeździe urządzenia lokalizacyjnego. Nowa zasada została uwzględnione w nowelizacji ustawy o drogach, którą niedawno podpisał prezydent Andrzej Duda. Celem ustawy jest unowocześnienie dotychczasowego systemu poboru opłaty elektronicznej za przejazd po drogach krajowych. Od tej pory opłatami drogowymi będzie zajmował się szef Krajowej Administracji Skarbowej, który przejmie to zadanie od Generalnego Inspektora Transportu Drogowego.

Kierowca będzie musiał liczyć się z nowym obowiązkiem

Kierowcy poruszający się po polskich drogach będą mieli obowiązek zamontowania w swoich pojazdach urządzeń pokładowych lub mobilnych, które udostępniają aktualne dane geolokalizacyjne. Ma to na celu ułatwienie poboru pieniędzy za przejazdy płatnymi odcinkami dróg, których w Polsce jest na ten moment około czterech tysięcy. Niewypełnienie tego nakazu będzie miało konsekwencje, dlatego lepiej zapamiętać nową zasadę i zaplanować instalację urządzenia zgodnego z nowym prawem.

Na szczęście większość z prowadzących pojazdy ma w swoich domach urządzenia, które spełniają zasady narzucone przez polski rząd. Funkcję udostępniania danych geolokalizacyjnych spełniają między innymi smartfony, tablety i urządzenia pokładowe. Wystarczy, że są wyposażone w technologię pozycjonowania satelitarnego i transmisji danych. Dla większości Polaków wprowadzenie nowego prawa nie będzie się więc wiązało z koniecznością drogich zakupów.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje uwielbiany aktor znany z największych hitów na TVP, TVN i Polsatu. Bardzo smutne informacje

2. Tragiczny finał interwencji policji. Kobieta zastrzelona przez funkcjonariusza

Należności będą pobierane przez Krajową Administrację Skarbową za pośrednictwem teleinformatycznego System Poboru Opłaty Elektronicznej KAS. Wszyscy kierowcy muszą dokonać obowiązkowej rejestracji we wspomnianym systemie. Zlekceważenie obowiązku rejestracji i montażu urządzenia będzie wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Wysokość mandatu może wynosić od 500 do nawet 1500 zł. To jednak nie koniec zmian. Jeszcze w te wakacje rząd wprowadzi nowe, rygorystyczne przepisy, które dotkną wielu Polaków.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Genialne kotlety schabowe inaczej niż robią wszyscy. Są o niebo lepsze dzięki 1. składnikowi dodanemu do panierki
  2. Anna Lewandowska zdradziła przepis na idealne śniadanie. Tę jajecznicę pokochają wszyscy Polacy, prawdziwy hit
  3. Mieszkańcy pogrążyli się w żałobie. Do samego końca walczyła ze śmiertelną chorobą, dotarła do nas informacja o śmierci Magdaleny Szafron
  4. W ostatniej chwili podjęto decyzję o wyborach. Oficjalnie potwierdzono wprowadzenie nakazu w konkretnych regionach Polski
  5. 500 albo 1000 złotych na głowę dla nawet 6,5 miliona osób. Polacy w końcu dowiedzieli się, jak bez wysiłku mogą dostać pieniądze
  6. Porażające wydarzenie na pogrzebie. Nagle z trumny zaczęły dobiegać dźwięki, wszyscy byli wstrząśnięci

Źródło: o2/Dziennik Gazeta Prawna

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News