Drakońska kara 20 tysięcy złotych. Może ją dostać każdy Polak, który zapomniał o jednej zmianie w aucie

Drakońska kara 20 tysięcy złotych. Może ją dostać każdy Polak, który zapomniał o jednej zmianie w aucie Źródło: .

Kierowca może bardzo słono zapłacić, jeśli nie dopilnuje jednego szczegółu. Z kieszeni zapominalskich właścicieli pojazdów może zniknąć nawet 20 tysięcy złotych.

Kierowca, który zapomni o tej zmianie w aucie, może zapłacić nawet 20 tysięcy kary. Wszystko przez przepisy, które wymagają odpowiedniego przygotowania pojazdu. Niezastosowanie się do obowiązkowej zmiany może nas bardzo słono kosztować. Warto zapoznać się z wymaganiami przed ruszeniem w trasę.

Kierowca może zapłacić nawet 20 tysięcy złotych

Choć w Polsce w tym roku zima była wyjątkowo łagodna, to nie wszędzie panują tak dobre warunki do jazdy. Przed wyruszeniem na ferie lub urlop, warto zapoznać się z przepisami obowiązującymi w kraju, do którego zmierzamy. W niektórych państwach zmiana opon na zimowe jest obowiązkowa, a niezastosowanie się do przepisów może skutkować niezwykle wysokim mandatem. Nieuważni kierowcy mogą zapłacić w przeliczeniu nawet 20 tysięcy złotych.

W Austrii od 1 listopada do 15 kwietnia kierowcy mają obowiązek jazdy na zimowych oponach. Podobnie sytuacja wygląda w Czechach. Za brak opon zimowych nasz pojazdu może zostać unieruchomiony. Istnieją również zalecenia lokalne dotyczące stosowania łańcuchów na koła. Obowiązek posiadania zimowego ogumienia dotyczy również kierowców, którzy pomiędzy 15 listopada a 15 marca wybierają się na Słowację. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kierowca musi dostosować pojazd, do obowiązujących w danym kraju przepisów

W Niemczech i Szwajcarii nie ma obowiązku zmiany opon, jednak kierowcom grozi mandat, jeśli pojazd nie będzie dostosowany do warunków panujących na drodze. We Francji trasy, na których wymagane są zimowe opony są specjalnie oznaczone i z reguły znajdują się w okolicach Alp. We Włoszech przepisy w tym zakresie regulowane są lokalnie. 

Dzisiaj grzeje: 1. Emeryci drżą, zostało zaledwie kilka dni. Jeśli zapomną o jednej rzeczy, ZUS będzie bezwzględny
2. Nie żyje gwiazda kultowego serialu. Chorowała na raka, miała 72 lata

Na stronie Generalnej Inspekcji Dróg Krajowych i Autostrad można znaleźć wszystkie informacje, dotyczące regulacji, przepisów i zasad ruchu drogowego w innych krajach. Kierowcy mogą tam znaleźć również szczegółowe dane o opłatach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Powoduje więcej zgonów niż wypadki drogowe. Rośnie liczba zachorowań
  2. Z ostatniej chwili. PZPN podjął decyzję w sprawie kary dla kibiców Legii"
  3. Oryginalny przepis na pączki sprzed 100 lat zdumiewa łatwością. Lepszych nie da się zrobić w domu, tylko kilka minut pracy
  4. Brak słów. Ojciec pokazywał 7-letniej córce jak odbywa stosunki i dawał jej całować genitalia. Wszystko pokazywał w sieci
  5. Przystawiła kawałek mięsa do głodnego jamniczka. Później wydarzyło się istne szaleństwo, filmik obejrzały już miliony ludzi
  6. Ważne, szybko musisz zwrócić znany produkt do Biedronki. Powód jest podejrzany i tajemniczy

źródło: Biznes Info

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News