Kierowca karetki został potraktowany w straszny sposób
istockphoto.com huettenhoelscher
Irmina Jach - 17 Października 2020

Okropne, jak został potraktowany kierowca karetki. Po wszystkim zmarł

Kierowca karetki pogotowia został potraktowany w okrutny sposób. Po tym, jak mimo próśb nie otrzymał koniecznej pomocy, zmarł. Trudno uwierzyć, że taka sytuacja miała miejsce. Informacja o wstrząsających wydarzeniach błyskawicznie obiegła krajowe media, wzbudzając zbulwersowanie wśród internautów.

Kierowca karetki pogotowia zmarł w drodze do szpitala po tym, jak kilka szpitali odmówiło mu przyjęcia na oddział zakaźny. Mężczyzna w emerytalnym wieku był zarażony koronawirusem. Choroba COVID-19 dawała u niego bardzo nasilone objawy. Mimo cierpienia, wiele dni spędził w domu, bez pomocy lekarza. Dramat, który przeżył, jest szokujący.

Nie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćNie żyje legendarny aktor znany z największych hitów TVP. Przyjaciele przekazali druzgocącą wiadomośćCzytaj dalej

Kierowca karetki pogotowia zmarł na COVID-19

W piątek, 17 października bieżącego roku, media obiegło wstrząsające nagranie zarejestrowane w jednej z karetek pogotowia. Z opublikowanej relacji wynikało, że kilka stołecznych szpitali odmówiło ratownikom medycznym przyjęcia pacjenta chorego na COVID-19. Placówki tłumaczyły się brakiem miejsc. Pracownicy pojazdu ratunkowego przez wiele godzin krążyły po mieście i kontaktowały się z różnymi szpitalami. Nierzadko dyspozytorzy informowali, że na przyjęcie czekają jeszcze poranne karetki. Dopiero wieczorem cierpiący otrzymał niezbędną pomoc. Placówki medyczne, w dobie pandemii koronawirusa, powinny być miejscami przygotowanymi do natychmiastowej chorym. Niestety, rzeczywistość pokazuje, że jest zgoła inaczej. W całym kraju regularnie dochodzi do niechlubnych precedensów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówWłaśnie zapadła decyzja, na 2 tygodnie przed Wszystkimi Świętymi. Dotyczy bardzo dużej grupy PolakówCzytaj dalej

W sobotę media obiegła kolejna informacja na temat niekompetencji ze strony warszawskich szpitali. Kierowca karetki ratunkowej od wielu dni przebywał na kwarantannie w związku z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Niestety, stan jego zdrowia błyskawicznie się pogarszał. Mężczyzna podjął decyzję o konieczności udania się do szpitala, w celu uzyskania niezbędnej w jego sytuacji pomocy medycznej. Nie udało mu się jednak dostać do szpitala w Warszawie ani w Siedlcach. Obie placówki tłumaczyły się brakiem miejsc na oddziałach. Chorego zgodził się przyjąć dopiero szpital w Garwolinie, gdzie mężczyzna pracował na co dzień. Niestety, na pomoc było już za późno. Chory zmarł w późnych godzinach wieczornych, w karetce pogotowia.

Dzisiaj grzeje: 1. Zakażony ksiądz napisał wiadomość ze szpitala. Po jego słowach wiele osób zamarło

2. Nie żyje aktor znany z ”Ojca Mateusza”, ”Lokatorów” , ”Krzyżaków” i wielu innych. Odszedł dziś rano

3. Na wesele nagle wparowała policja, zaczęła wyprowadzać ludzi. Wszystko się nagrało

- To był nasz wieloletni pracownik, już w wieku emerytalnym, ale był ciągle jeszcze aktywny zawodowo, ciągle pracujący, ciągle wspierający naszych chorych, nasz zakład. Człowiek godny wysokiego szacunku i bardzo aktywny społecznie - mówił dyrektor szpitala w Garwolinie.

Niestety, pracownik szpitala jest kolejną ofiarą niedopracowanego systemu medycznego w Polsce. Pewien lekarz zaapelował dziś do resortu zdrowia z prośbą o rozpoczęcie procedur związanych z tworzeniem szpitali polowych. Uważacie, że to rozwiązanie uchroniłoby inne osoby przed tak fatalną śmiercią?

Najlepsze newsy dnia:

  1. 90% Polek psuje mizerię robiąc 1 błąd. Ujawniamy "magiczną" sztuczkę babć, dzięki niej smakuje bajecznie
  2. Nie żyje reprezentant kraju i mistrz Polski. Był prawdziwą legendą, fani pogrążyli się w żałobie
  3. Nagła decyzja polskiego kościoła. Wszystko odwołano, nikt nie spodziewał się identycznego rozstrzygnięcia
  4. Z ostatniej chwili: Nie żyje uwielbiany polski polityk. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
  5. Fatalne wieści z MZ, sytuacja wymknęła się spod kontroli. Chodzi o pacjentów w poważnym stanie
  6. NASA wie jak rozwiązać problem trującego smogu. Niezwykłe badania, jest prosty, domowy sposób
Ujawniamy: rodzina z programu Ujawniamy: rodzina z programu Czytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News