Sytuacja, jakiej nie było od kilku miesięcy. Niestety, żaden kierowca jej nie uniknie
Konrad Karpiuk - 16 Maja 2020

Sytuacja, jakiej nie było od kilku miesięcy. Niestety, żaden kierowca jej nie uniknie

Jeszcze niedawno niemal każdy kierowca cieszył się z rekordowo niskich cen na stacjach paliw. W końcu "zalanie do pełna" nie było poważnym problemem finansowym, a dodając do tego fakt, że zmniejszyły się potrzeby przemieszczania się, sporo osób zdołało zaoszczędzić na paliwie znaczne kwoty. Niestety, wraz ze stopniowym powrotem do normalności, ceny paliw zaczną rosnąć.

Każdy kierowca zmaga się zawsze z problemem cen paliw. Jazda autem, choć na pewno komfortowa, niesie ze sobą wiele kosztów. Jeszcze przed wybuchem kryzysu epidemicznego, ceny paliw w Polsce osiągały zawrotne ceny, eksperci zapowiadali nawet do 6 złotych za litr. Epidemia koronawirusa pozwoliła uniknąć tego czarnego scenariusza, ale to wcale nie oznacza, że niskie ceny paliw pozostaną z nami na dłużej.

Każdy kierowca musi szykować portfel. Zapowiadany wzrost cen paliw

Jak podaje biuro Maklerskie Reflex cytowane przez portal Gazeta.pl, już w przyszłym tygodniu można spodziewać się podwyżek cen paliwa. Przewidywany jest wzrost na poziomie od 4 do 8 groszy na litrze. Na niektórych stacjach już doszło do sytuacji, w których ceny wzrosły i to nie o kilka, ale nawet o kilkanaście groszy.

Katarzyna Dowbor, słowa synaSyn Dowbor nie wytrzymał. Padły mocne słowa pod adresem jego mamyCzytaj dalej

Na dzień 14 maja 2020 średnia cen paliw za benzynę 95 - 3,92 zł/l, benzynę 98 - 4,25 zł/l, za diesla - 4,00 zł/l, LPG 1,71 zł/l. W stosunku do poprzedniego tygodnia doszło tylko do wzrostu cen benzyny (o około 3 grosze). Tak mały wzrost (lub jego brak), nawet przy wzroście cen na niektórych stacjach spowodowany był tym, że w niektórych miejscach ceny wciąż spadały.

Eksperci nie mają wątpliwości, sytuacja wróci do normy

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTÓW POD GALERIĄ

Zbuntowany AniołByła mega gwiazdą ze "Zbuntowanego Anioła", nagle zniknęła. Nie jest już aktorką, wiadomo, czym się teraz zajmujeCzytaj dalej

W piątek rano cena sprzedawanej w Europie ropy naftowej Brent kosztowała średnio 32 dolary za baryłkę. To wzrost o półtora dolara w stosunku poprzedniego tygodnia. W przypadku amerykańskiej ropy WTI cena przekroczyła już pułap 28 dolarów za baryłkę.

Dzisiaj grzeje:

1. Porażające sceny podczas pogrzebu. Gdy włożyli trumnę do grobu, zmarły pomachał do żałobników, wszystko się nagrało
2. Uwielbiany muzyk miał wypadek. Niestety, nie żyje. Fani są załamani

Największy eksporter ropy na świecie, OPEC spodziewa się, że sytuacja poprawi się już w III kwartale 2020 roku. Do końca czerwca popyt na ropę ma wynieść 16,77 milionów baryłek dziennie, a do III kwartału wzrośnie już do 27,9 milionów. Podobne prognozy zapowiadają inni producenci paliw.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wywieźli 16-latkę do lasu. Na miejscu zaczęli ją bić kijem golfowym
  2. Kamil Stoch przerwał milczenie. Skoczek przekazał ważne słowa, które wzbudziły radość tysięcy Polaków (FOTO)
  3. Szumowski żąda wielkich zmian. Obejmą tysiące Polaków, poznaliśmy szczegóły
  4. Na 24h przejął konto instagramowe Małgorzaty Rozenek. Internauci zobaczyli obrazy, które nie pozostawiają złudzeń
  5. Czternasta emerytura. Wiadomo, kiedy może być wypłacona i komu, minister zabrał głos
  6. Wyrzucanie obierek po ogórkach jest niewybaczalnym błędem. Zachowaj je z ważnego powodu

Na Google Mapa ukrytych jest wiele tajemniczych miejscŚciśle tajne i ukryte miejsca w Polsce widoczne w Google Maps? Od niektórych można dostać ciarekCzytaj dalej

Źródło: Gazeta PL

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News