Fatalny finał rutynowej kontroli drogowej. Kierowca odgryzł policjantowi palec, szczegóły są wstrząsające

Fatalny finał rutynowej kontroli drogowej. Kierowca odgryzł policjantowi palec, szczegóły są wstrząsające Źródło: flickr.com/Karolina Kabat

Kierowca odgryzł palec policjantowi - brzmi, jak podły żart z podrzędnej komedii, jednak wydarzyło się naprawdę, w Poznaniu. Nikt nie może uwierzyć, że zatrzymany mężczyzna postąpił tak bezmyślnie i absurdalnie. Znane są szczegóły sprawy.

Kierowca zachowywał się nadzwyczaj agresywnie, nie można było nad nim zapanować. W pewnym momencie polała się krew - odgryzł palec jednemu z policjantów.

Kierowca miał sporo na sumieniu. Uciekał w nadziei, że policjanci zgubią trop

15 lutego ok. 8:00 rano policjanci stojący przy ulicy Jana Pawła II w Poznaniu nie spodziewali się wydarzeń, które wkrótce miały się rozegrać. Jak gdyby nigdy nic zatrzymali do kontroli opla. Kierowca jednak nie miał zamiaru się zatrzymywać. Funkcjonariusze grupy Speed nie mieli więc wyboru i rozpoczęli pogoń za krnąbrnym mężczyzną. 

Kierowca uciekał na tyle sprawnie, na ile pozwalał mu refleks. Później okazało się, że był pod wpływem alkoholu i nie miał uprawnień do prowadzenia samochodu.

- Pomimo sygnałów świetlnych i dźwiękowych mężczyzna nie zatrzymywał się, dlatego policjanci ruszyli za nim w pościg. Ostatecznie został on zatrzymany na ul. Roosevelta na wysokości Międzynarodowych Targów Poznańskich. (...) Policjanci użyli radiowozu jako środka przymusu bezpośredniego, żeby tego mężczyznę zatrzymać. Okazało się, że kierujący jest nietrzeźwy i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami - wytłumaczyła podinsp. Iwona Liszczyńska z działu prasowego wielkopolskiej policji.

Zaczął się szarpać, w mgnieniu oka odgryzł palec policjantowi

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

29-letni kierowca musiał wyjść z samochodu i zostać skontrolowany. Jednak zachowywał się na tyle agresywnie, że policjanci zdecydowali o jego zatrzymaniu. W związku z tym funkcjonariusze wezwali na miejsce posiłki z Oddziału Prewencji Policji w Poznaniu. Kiedy nastąpiło przekazanie zatrzymanego w ręce prewencji, podchmielony 29-latek zaczął się szamotać i odgryzł palec policjantowi.

Dzisiaj grzeje: 1. Para w ogóle nie krępowała się w samolocie. "Czy ona nie ma spodni?"
2. Fatalny finał walentynek, rodzina pogrążyła się w głębokiej żałobie. Niestety, zmarł zasłużony Polak

35-letni funkcjonariusz natychmiast został przewieziony do szpitala w celu udzielenia pierwszej pomocy. Nie trzeba się domyślać, że agresywny 29-latek został natychmiast przetransportowany na oddział toksykologii poznańskiego szpitala im. F. Raszei. Istnieje podejrzenie, że nie był jedynie pod wpływem alkoholu, ale mógł zażyć środki psychoaktywne. Odnośnie samego pościgu również zostanie podjęte śledztwo.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Czego brakuje na zdjęciu przysmaku? Tylko 1% ludzi odgadnie
  2. Zostały dwa tygodnie złożenie ważnego oświadczenia. Jeśli nie dopełnisz obowiązku ZUS rozpocznie postępowanie
  3. Delikatne i pożywne pierogi z sosem cebulowym są idealne na niedzielny obiad. Ciężko uwierzyć, że przepis jest aż tak prosty
  4. Prezes ZUS wydała oficjalne oświadczenie ws. trzynastych emerytur. Już nie ma odwrotu
  5. Weszli do mieszkania i zamarli, gdy zobaczyli starsze małżeństwo. Okropna scena

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News