Przeszywające zdjęcie po tragicznej śmierci 5 nastolatków obiega internet. Piorunujący obrazek

Przeszywające zdjęcie po tragicznej śmierci 5 nastolatków obiega internet. Piorunujący obrazek Źródło: facebook.com/Lubuska Policja

Kierowca Audi prawdopodobnie wpadł w poślizg na drodze - poprzedniej nocy padał marznący deszcz, nad ranem panowały minusowe temperatury. Na skutek feralnego manewru życie straciło pięcioro nastolatków. Mieszkańcom województwa lubuskiego nadal nie mieści się to w głowie. Opublikowano wymowne zdjęcie z akcji ratunkowej.

Kierowca pojazdu wpadł w poślizg - mogły go przed tym ochronić stałe barierki energochłonne, których na moście niestety nie było. Akcja ratunkowa była przeprowadzana intensywnie, każda minuta reanimacji była bezcenna. Do sieci trafiło rozdzierające zdjęcie ratownika.

Kierowca mógł wpaść w poślizg, na moście nie było stałych barierek

W przerażającym wypadku na trasie Cibórz-Skąpe zginęło pięcioro nastolatków. 10 grudnia ich samochód spadł z mostu wprost do rozlewiska. W całości znajdował się pod wodą, pomoc wezwał dopiero przypadkowy kierowca, który zauważył dach wystający z wody. W środku znajdowały się dwie 18-latki, dwóch 19-latków i 17-latek. Mimo natychmiastowej akcji ratunkowej nie udało się uratować ich życia. Reanimacja każdej osoby trwała prawie godzinę.

Na miejscu intensywnie działała policja, straż pożarna, ratownicy medyczni, został wezwany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, do akcji weszli również nurkowie. Nastolatków trudno było wyciągnąć ze środka, trzeba było rozcinać blachy, byli również przypięci pasami. Wszyscy dali z siebie wiele energii, by walczyć o ich życie - bezskutecznie. Sekcja zwłok wykazała, że cała piątka po prostu się utopiła, mogli być nieprzytomni przez mocne uderzenie pojazdu w taflę wody. Po strasznej tragedii internet obiegło jedno, bardzo wymowne zdjęcie.

"To zdjęcie bardzo mocne. Widać że policjant dał z siebie wszystko"

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Zdjęcie przedstawiające sierż. szt. Aleksandra Gajdkę przy karetce pogotowia ukazuje, jak ciężka i wyczerpująca była walka o życie pięciu młodych ludzi, jaką stoczyli przedstawiciele wszystkich służb obecnych na miejscu. W akcji reanimacyjnej udział brali zarówno policjanci, strażacy jak i medycy (...) W tę walkę wszyscy włożyli całe swoje siły oraz umiejętności - skomentował nadkom. Marcin Maludy KWP w Gorzowie Wlkp.

Dzisiaj grzeje: 1. Pamiętacie Marynę z Janosika? Tak dziś wygląda aktorka, za którą szalały miliony Polaków
2. W autobusie było 53 osoby, nagle wypadł z trasy. Dramatyczne doniesienia TVP

St. sierż. Michał Kempiński udokumentował miejsce zdarzenia, całą akcję oraz sierżanta sztabowego, który po ciężkiej akcji ze zrezygnowaniem siedzi na schodku karetki, w ręku trzymając sprzęt do reanimacji.

- Patrząc na to zdj aż serce ściska... daliście z siebie wszystko żeby pomóc... Ogromne wyrazy współczucia dla rodzin... - skomentowała jedna z kobiet.

- Szacunek za walkę do końca. Niestety nie zawsze się udaje mimo wysiłku i serca włożonego w chęć niesienia pomocy - napisała kolejna internautka.

- To zdjęcie bardzo mocne. Widać że policjant dał z siebie wszystko. Wielkie podziękowania - kolejni facebookowicze chylili czoła.

- Kolego głowa do góry zdjęcie jest bardzo wymowne... Szacunek za Twoje poświęcenie. Nikt z nas nie ma siły Boga. Dziękuje za to ze jesteście - skomentował krótko mężczyzna pod postem.

Fot. Lubuska Policja

Najlepsze newsy dnia:

  1. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  2. Spłać długi do końca grudnia, inaczej będziesz mieć poważne problemy. ZUS pomoże je z ciebie ściągnąć
  3. Dzisiaj jej gwiazda świeci w "The Voice Senior". Alicja Majewska straciła męża w przygnębiających okolicznościach, do końca cierpiał
  4. Używasz mięsa z kurczaka do gotowania rosołu? Mistrzowie kuchni wskazują, gdzie popełniasz najbardziej karygodny błąd
  5. W trakcie stosunku z mężczyzną dołączyło do nich jego 11 kolegów. Wielokrotnie ją gwałcili, ale teraz to 19-latka stanie przed sądem

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News