Kierowco uważaj! Jeżeli prowadzisz auto w takich butach, zapłacisz ogromny mandat

Kierowco uważaj! Jeżeli prowadzisz auto w takich butach, zapłacisz ogromny mandat Źródło: Pixabay/Alex Jumper

Kierowca nie może podróżować samochodem mając na stopach niedostosowane do jazdy obuwie. Nawet w Polsce policja coraz częściej źle patrzy na kierowców, którzy w ten sposób realnie ryzykują zdrowie swoje, a także innych uczestników ruchu. Gdzieniegdzie za zły rodzaj obuwia podczas jazdy można słono zapłacić.

Kierowca musi mieć obuwie dostosowane do jazdy. Nie wolno więc zakładać butów, które Polacy bardzo często mają na swoich stopach podczas podróży - szczególnie w wakacje. O jakich butach mowa? Sprawdź, aby uniknąć możliwych konsekwencji.

Kierowca może otrzymać mandat za złe obuwie?

W Polsce na razie nie ma jeszcze przepisu, który regulowałby rodzaj obuwia, jaki kierowcy muszą mieć na swoich stopach podczas jazdy. Nie oznacza to jednak, że obuwie to nie będzie brane pod uwagę, gdy np. przydarzy nam się wypadek. Bardzo często kolizje przydarzają się kierowcom właśnie z tego powodu, że  mieli na swoich stopach złe buty, na przykład japonki czy klapki. Te bardzo łatwo mogą uniemożliwić szybkie i prawidłowe reagowanie na zagrożenie. U pań częściej niż klapki problem związany jest ze szpilkami.

Nie tylko jednak japonki czy szpilki są potencjalnie niebezpieczną częścią garderoby. Jest nią także m.in. obuwie, które jest zbyt szerokie. Szeroka podeszwa powoduje, że w momencie próby wciśnięcia hamulca możemy jednocześnie wcisnąć także pedał gazu. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Dzisiaj grzeje: 1. Dłoń dziecka nagle zaczęła puchnąć i czernieć, ledwo uszło z życiem. Rodzice 2-latki ostrzegają: sprawdzajcie place zabaw

2. Prawdziwe zarobki w dyskoncie. Ujawnili, ile płaci Biedronka i Lidl

W Polsce policja na obuwie coraz częściej patrzy surowym okiem. Jedyne, co funkcjonariusze mogą zrobić widząc za kierownicą panią w szpilkach, to pouczenie o możliwych konsekwencjach w razie niebezpieczeństwa. Jak podaje "Gazeta Pomorska", inaczej jest natomiast w krajach takich jak Hiszpania, gdzie możemy otrzymać mandat w wysokości 90 euro. Podobnie jest także we Francji, gdzie za jazdę w nieodpowiednim obuwiu kodeks drogowy przewiduje karę w 80 euro. Warto więc mieć to na uwadze, gdy zechcemy odwiedzić wspomniane kraje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Dziecko wzięło na ręce nowo narodzonego kotka. Takiej reakcji kociej mamy nikt się nie spodziewał
  2. 44-letni aktor przyłapany z KOCHANKĄ! Zrobiono im zdjęcia na wakacjach, dziewczyna ma 22 lata. Nie uwierzycie, kim jest
  3. Po gęstych lokach nie ma już śladu. Natalia Kukulska zmieniła fryzurę, jest nie do poznania
  4. Orgie na plebanii, wibratory, alkohol i seksturystyka na Rodos. Tak bawią się polscy księża
  5. Koszmarne wiadomości napłynęły aż z Rosji. Nie żyje młody piłkarz, nagła i straszna śmierć

Źródło: Gazeta Pomorska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News