Mało który kierowca wie, że może dostać mandat za 1 szczegół. Notorycznie popełniają konkretny błąd

Mało który kierowca wie, że może dostać mandat za 1 szczegół. Notorycznie popełniają konkretny błąd Źródło: jwvein Pixabay.com

Każdy kierowca musi dostosować się do panujących na drodze zasad, które gwarantują porządek i zapewniają bezpieczeństwo. Oprócz tych najbardziej oczywistych jest wiele przepisów, o których kierowcy nie wiedzą kierowcy, za złamanie których również grozi mandat. Jeden błąd popełniany jest szczególnie często.

Kierowca, który otrzymał uprawnienia ma świadomość jak powinien zachowywać się w trakcie przemieszczania się pojazdem, lecz przepisy porządkują nie tylko to jak musimy się zachowywać w trakcie jady, ale także szereg aspektów technicznych. I to właśnie przeważnie one są dla największą tajemnicą. Nieznajomość prawa szkodzi, dlatego powinniśmy być przygotowani, że policjant może wlepić nam mandat.

Każdy kierowca powinien to wiedzieć

Kierowca odpowiada za bezpieczeństwo swoje, swoich pasażerów oraz wszystkich uczestników ruchu drogowego. Niestety notorycznie popełniany jest jeden błąd, za który policjant przeprowadzający kontrolę może wypisać mandat. Nie to jest jednak w tym wszystkim najgorsze, ponieważ w najgorszym przypadku może zakończyć się to poważnymi urazami. Tę wiedzę powinni posiadać szczególnie rodzice podróżujący wspólnie ze swoimi pociechami. Okazuje się, że montaż fotelika nie jest tak oczywistą sprawą i jest to jeden z najczęściej popełnianych błędów. Często sytuacja ta wynika z nieświadomości, lecz pamiętajmy, że konieczne jest zapoznanie się nie tylko z rekomendacją producenta, ale także z w tym co stanowią przepisy prawa. Każdy kierowca powinien to wiedzieć.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Dziecko powinno mieć zapewnione bezpieczeństwo

Kierowca przewożący dziecko musi zaopatrzyć się w fotelik, lecz to nie koniec stojących przed nim wyzwań. Okazuje się bowiem, że za montaż fotelika w nieodpowiedni sposób policjant ma prawo do wypisania mandatu. Pod żadnym pozorem kierowca nie może zamontować fotelika dla dziecka w przedniej części pojazdu tyłem do kierunku jazdy w samochodzie, gdzie nie da się wyłączyć poduszki powietrznej. W przypadku, gdy istnieje taka możliwość, ale z niej nie skorzystamy również możemy spodziewać się kary. Przede wszystkim jednak w niebezpieczeństwie znajduje się dziecko podróżujące wraz z nami. To niejedyna sytuacja, kiedy kierowca może otrzymać mandat w przypadku korzystania z fotelika dla najmłodszych.

Dzisiaj grzeje: 1. Jarosław Kaczyński już zagłosował. Gdy chciał wrzucić kartę do urny, podszedł do niego mężczyzna

2. Choroby, którymi możemy zarazić się od kleszczy. Niektóre są naprawdę bardzo niebezpieczne

Dbanie o bezpieczeństwo pociechy powinno być priorytetem

Kierowca, który w pośpiechu umieści dziecko w foteliku i nie zadba o to, by podróżowało ono we właściwy i całkowicie bezpieczny sposób, a kontrolujący policjant zauważy nieprawidłowości, można być niemal pewnym, że zostanie wypisany mandat w wysokości 150 złotych. Pieniądze w tym przypadku to jednak najmniejsza cena jaką możemy zapłacić, warto zwrócić uwagę i nie popełniać tego częstego błędu.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Agnieszka Radwańska w końcu przerwała milczenie. Zdradziła informacje o swoim porodzie, fani na nie czekali
  2. Krzysztof Jackowski ostrzegł wszystkich. Wskazał na niebezpieczne toksyny w jedzeniu kupowanym przez Polaków
  3. Ministerstwo już potwierdziło. Od września ogromne zmiany w sklepach, Polacy mocno się zdziwią
  4. 92% gospodyń popełnia niewybaczalny błąd przy smażeniu kotletów. Wystarczy pamiętać o 1 rzeczy, a panierka nigdy nie odpadnie
  5. Członek komisji przeprosił wszystkich Polaków. Niestety, miało być zupełnie inaczej
  6. W dniu wyborów prezydenckich dotarła do nas tragiczna wiadomość. Niestety, nie żyje Wanda Król

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News