Każdy kierowca może obecnie zaobserwować żółty nalot na swoim aucie
ARKADIUSZ ZIOLEK East News
Agata Jaroszewska - 12 Maja 2020

Zauważyłeś żółty pył na samochodzie? Pod żadnym pozorem nie rób jednej rzeczy

Kierowca spoglądając obecnie na swoje auto może zdziwić się jego wyglądem. Większość samochodów, które nie są garażowane, pokrywa się żółtym pyłem, jest to zjawisko masowe i jednocześnie typowe dla tego okresu w roku. Nie stanowi on większego zagrożenia dla naszych pojazdów, ale może się to zmienić, jeśli zdecydujemy się zbyt szybko się osadu z karoserii.

Każdy kierowca chce, by jego samochód był jego wizytówką, niestety często coś staje na przeszkodzie do dopięcia tego celu. Tym razem złość wielu amatorów motoryzacji wywołać może żółty nalot.

Chłopiec zabił brata5-letni chłopiec zabił 12-letniego brata. Myślał, że trzyma zabawkęCzytaj dalej

Kierowca brudnego auta pod żadnym pozorem nie powinien robić jednej rzeczy

Kierowca, widząc nieestetyczny żółty pył na samochodzie, chce się go jak najszybciej pozbyć i właśnie to może okazać się najgorszym z możliwych pomysłów. Czasem warto jednak poczekać i skorzystać z myjni lub wody, ponieważ najprostsza z dostępnych metod przynieść może niechciane skutki uboczne, poważniejsze niż nalot. Jak się okazuje przetarcie przy wykorzystaniu szmatki lub ręki spowoduje, że na karoserii pozostaną zarysowania, a to jest już trudniejsze do usunięcia niż lekki pyłek zebrany na masce. Miłośnikom estetyki na pewno trudno będzie znieść podróż autem wyglądającym jakby właśnie wróciło z rajdu Dakar, ale uratuje to ich kieszeń przed wydatkami u lakiernika. Wydaje się, że kierowcy powinni być przyzwyczajeni do tego zjawiska, nadal jednak wielu pyta o pochodzenie masowo występującego zabrudzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nastolatka18-letnia Angelika zginęła, prokuratura nie potrafi wskazać winnego. Porażające szczegóły, ręce opadająCzytaj dalej

To typowe dla tej pory roku

Żółty nalot na samochodzie to nic innego jak pochodzący z naszych rodzimych sosen pyłek. Połowa maja to właśnie czas kiedy drzewa zaczynają zapełniać nim powietrze, a ten osadza się na wszystkich. Sosna będzie uprzykrzać życie kierowcom do połowy czerwca, więc przez około miesiąc należy pogodzić się z tym jak wyglądają nasze pojazdy. Trudno wygrać z naturą i nawet często wizyty w myjni nie uchronią nas od ponownego pojawienia się zabrudzenia. Na wiosnę spotkać się można także z trafiającym nad Polskę pyłem saharyjskim, jednak tym razem to nie on winien jest frustracji wielu kierowców.

Dzisiaj grzeje:

1. Wicepremier przekazał tragiczne informacje. Nie żyje Włodzimierz Niderhaus

2. Nowe 500 plus, zmiany w wysokościach i terminach. Musisz spełnić tylko jeden warunek

Warto zadbać także o inne aspekty wyposażenia

Każdy kierowca w tym okresie powinien skupić się także na właściwym działaniu klimatyzacji, wiedzą to wszyscy posiadający w rodzinie alergików. Okres pylenia sosen jest dla nich wyjątkowo trudny, dlatego warto sprawdzić stan, i ewentualnie wymienić, filtr pyłkowy. W starszych modelach możliwa jest jego samodzielna wymiana.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje młody piłkarz, miał tętniaka mózgu. Tysiące kibiców w żałobie
  2. Tragiczna śmierć młodego sportowca. Dzika bestia rozszarpała go na strzępy, nie miał najmniejszych szans
  3. Zabójstwo. Wyniki sekcji zwłok dziecka nie pozostawiają wątpliwości
  4. 17-letni Bartek przez 10 godzin był odsyłany ze szpitala do szpitala. Umierał w skandalicznych warunkach
  5. Andrzej Duda zatwierdził nową Strategię Bezpieczeństwa Narodowego RP. Padły ważne słowa
  6. Tysiące Polaków źle gotują jajka. Narażają na niebezpieczeństwo siebie i rodziny

Psy9-latek ratował z ulicy bezpańskie psy. Osiem lat później dokonał niemożliwej rzeczy, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Źródło: WP Autokult

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News