Spojrzeli na jadące obok auto. I natychmiast chcieli je zatrzymać

Spojrzeli na jadące obok auto. I natychmiast chcieli je zatrzymać Źródło: Twitter/Dakota Randall

Kierowca musi zachować nieustanną czujność podczas prowadzenia pojazdu. Gdy oni przypadkowo spojrzeli na ten samochód, natychmiast chcieli go zatrzymać. Ich oczom ukazał się niewiarygodny widok.

Kierowca samochodu zwrócił uwagę innych uczestników ruchu drogowego. Gdy przyjrzeli się uważnie sytuacji w samochodzie, natychmiast chcieli zatrzymać pojazd, który prowadził mężczyzna. Takie zdarzenia na drodze zdarzają się niestety dosyć często.

Kierowca powinien czuwać 

Kierowca tej Tesli zdecydowanie poczuł się zbyt komfortowo. Gdy pasażerowi jadących obok samochodów ujrzeli, co dzieje się wewnątrz tego pojazdu, błyskawicznie chcieli go zatrzymać. Sytuacja mogła mieć bowiem bardzo przykre konsekwencje. 

Do zdarzenia doszła na autostradzie Massachusetts Turnpike w Newton. Dakota Randall, który jechał obok Tesli, wszystko nagrał, a później opublikował na swoim profilu na Twitterze. Filmik ten powinien być przestrogą dla wszystkich kierowców. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zdradziecka technologia 

Dakota Randall jechał sobie spokojnie autostradą, kiedy jego uwagę przyciągnęła pędząca obok Tesla. Gdy zwrócił się w jej kierunku zauważył, że pasażerka, jak i siedzący obok kierowca, usnęli. Mimo gwałtownego trąbienia, osoby podróżujące tym pojazdem nie zareagowały w żaden sposób. 

Samochód poruszał się z prędkością 90-95 km/h. Te auta mają wbudowaną funkcję autopilota, która w znaczny sposób ułatwia prowadzenie. Firma ostrzega jednak, że mimo takiego systemu, kierowcy nie są zwolnieni z zachowania czujności. Nie jest to niestety pierwsza sytuacja, podczas której prowadzący auto zasnął podczas jazdy. 

- Wiele z tych nagrań wydaje się być niebezpiecznymi dowcipami lub mistyfikacjami. System monitorowania wielokrotnie przypomina kierowcom, aby pozostawali zaangażowani i zabrania korzystania z autopilota, gdy ostrzeżenia są ignorowane - komentuje te zdarzenia rzecznik firmy Tesla. 

Dzisiaj grzeje: 1.Mama Anny Kalczyńskiej jest w rozpaczy. Nie żyje jej ukochany mąż i ojciec dziennikarki Dzień Dobry TVN
2. Twórcy Kiepskich "uśmiercą" Ferdka. Widzowie zobaczą pogrzeb

Nie wiadomo, jaki finał miała ta historia. Z Dakotą Randallem skontaktowała się natomiast policja, ale świadek nie był w stanie podać jej dokładnych danych, które umożliwiłyby zidentyfikowanie pojazdu. Funkcjonariusze apelują o odpowiedzialność na drodze niezależnie od tego, jak drogi i zaawansowany technologicznie jest nasz samochód. Wypadki drogowe zdarzają się bowiem głównie przez ignorowanie przepisów oraz nieuwagę kierowców, którzy sądzą, że mają wszystko pod kontrolą.  

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie tylko Michał Wiśniewski. Polskie gwiazdy w biznesie utopiły fortunę
  2. Urodziła dziecko dla dziecka. 45-letnia kobieta zaszła w ciąże i urodziła swoje wnuka
  3. Śliczna gwiazda TVP o ślubie i dzieciach. Jej narzeczony ma 19 lat, są uwielbiani za kultowy serial
  4. Dieta aztecka szybko zyskuje coraz większą popularność. Dzięki niej można pozbyć się nadwagi w rekordowo krótkim czasie
  5. Mama odkryła, z kim jej dziecko pisze przez internet i zamarła. Kobieta aż trafiła do szpitala

Źródło: o2

Następny artykuł