Polacy zaczęli okładać koła samochodów kartonami. Powód zwala z nóg, warto brać przykład

Polacy zaczęli okładać koła samochodów kartonami. Powód zwala z nóg, warto brać przykład Źródło: Autokult.pl

Kierowca samochodu zaczął obkładać koła swojego auta kartonami, kiedy inni poznali powód jego zachowania, od razu wzięli z niego przykład. Ten prosty trik stosowany jest przez kierowców niemal z całego świata, dzięki niemu można zaoszczędzić i sprawić, że nasz pojazd dłużej pozostanie sprawny.

Kierowca zaczął stosować ten prosty trik, wkrótce również inne osoby postanowiły obkładać koła swoich samochodów kartonami. Takie zachowanie może wydawać się dziwne, kiedy jednak poznasz jego powód, sam zaczniesz tak robić.

Kierowca obkłada koła swojego samochodu kartonami

Polacy w ostatnich dniach zmagają się z wyjątkowo wysokimi temperaturami. Upalny sierpień daje się we znaki nawet osobom, które zdecydowanie wolą lato od zimy. Palące słońce może być jednak niebezpieczne nie tylko dla zdrowia i życia ludzkiego, ale również dla wielu przedmiotów, wystawionych na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. 

Choć to zima zwykle kojarzy się kierowcom z awariami samochodów, lato również nie ma dobrego wpływu na kondycję naszych pojazdów. Doskonale wiedzą o tym kierowcy z Włoszech, południowej Francji czy Hiszpanii, którzy niemal na co dzień mierzą się z problemami dotyczącymi wystawienia swoich samochodów na destrukcyjne działanie promieni słonecznych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Po latach takiej ekspozycji ich samochody są wypłowiałe, jednak ich wygląd nie jest największym problemem. Promienie słoneczne bardzo źle działają przede wszystkim na opony. Przez wysoką temperaturę guma twardnieje, przez co znacznie szybciej traci swoje właściwości. Dodatkowo, im goręcej, tym wyższe ciśnienie w oponach, co przyśpiesza ich zużywanie się. To powoduje niebezpieczeństwo na drodze oraz generuje dodatkowe koszty, związane z częstszą wymianą opon.

Dzisiaj grzeje: 1. Chwilę temu Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe zasady i obostrzenia. Dotkną wielu z nas

2. Miasta wojewódzkie mogą zostać objęte dodatkowymi obostrzeniami? Wiceminister wyjaśnia

3. Decyzja już zapadła. Emerytury sporo wzrosną dla jednej z grup społecznych

Kierowcy znaleźli jednak kreatywne rozwiązanie tego problemu i zasłaniają swoje opony kartonami. Zdjęcie takiego osłoniętego pojazdu pojawiło się w serwisie autokult.pl, wykonał je Jakub Tujaka.  To prosty i tani trik, który pomaga zachować koła w dobrej kondycji przez dłuższy czas. Ta metoda może się również przydać polskim właścicielom pojazdów, ponieważ wyjątkowo upalny sierpień już daje się we znaki wielu pojazdom.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające nagranie ze wschodniej Polski, na miejscu jest straż. Ludzie zaczęli uciekać w popłochu
  2. Polska policja podała przykre informacje. Nie żyje 25 osób, 189 rannych
  3. Dramatyczna sytuacja zakonnic z Piszkowic. 26 osób zagrożonych, w tym 7 dzieci
  4. Gigantyczne problemy jednego z banków w Polsce. Jego klienci stracą wszystkie pieniądze?
  5. Gwiazda "Na Wspólnej" bardzo się boi. Może mieć poważne problemy finansowe

Źródło: Autokult

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News