Miliony Polaków czekało na zniesienie tego zakazu. Jest zgoda Ministerstwa Zdrowia

Miliony Polaków czekało na zniesienie tego zakazu. Jest zgoda Ministerstwa Zdrowia Źródło: lubuska policja

Kierowca może odetchnąć z ulgą. Okazuje się, że jest zgoda Ministerstwa Zdrowia. Wiele Polaków czekało, aż ten zakaz zostanie zniesiony.

Kierowca samochodu osobowego znalazł się w ciężkiej sytuacji. W związku z obostrzeniami, które zostały wprowadzone w kraju, wiele osób zaczęło się zastanawiać, kiedy będą mogły wymienić opony zimowe na letnie. W sieci pojawiało się wiele sprzecznych informacji w sprawie, jednak Ministerstwo Zdrowia wydało w tej sprawie zalecenia. Każdy kierowca w kraju może odetchnąć z ulgą. 

Kierowca może odetchnąć z ulgą 

Od kiedy pojawiły się wiadomości, że kierowcy zaczęli dostawać mandaty za mycie samochodu, pojawiło się pytanie, czy w obecnej sytuacji związanej z epidemią koronawirusa, możliwa będzie wymiana opon z zimowych na letnie. Pogoda robi się coraz ładniejsza, a większość kierowców wciąż jeździ na zimowych oponach. 

Polski Związk Przemysłu Oponiarskiego i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego oraz Związek Dealerów Samochodów zwrócił się z prośbą do Ministerstwa Zdrowia, by w tej sprawie została podjęta decyzja, tak by kierowca miał pewność, że wymiana opon nie doprowadzi do ukarania. 

DALSZA CZĘŚĆ TESTU POD GALERIĄ

Kierowca będzie mógł wymienić opony zimowe na letnie 

Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem Ministerstwo Zdrowia dało zielone światło na wymianę opon zimowych na letnie, każdej osobie, która dojeżdża autem do pracy lub samochód jest jej niezbędny do załatwiania codziennych spraw. 

Kierowca, który w czasie epidemii koronawirusa nie musi używać samochodu, by przemieścić się do pracy lub na zakupy, powinien zaczekać z wymianą opon do czasu, kiedy odwołane zostaną wszelkie obostrzenia. 

Dzisiaj grzeje: 1. Andrzej Duda zwrócił się do wszystkich Polaków. "To dla mnie także osobista tragedia"
2. Analitycy ujawnili, ilu chorych będziemy mieli w połowie kwietnia. Czeka nas rekordowy przyrost zakażeń wirusem

– Doceniamy szybką reakcję Ministerstwa Zdrowia na nasz apel. Jesteśmy przekonani, że rozwianie wszelkich wątpliwości dotyczących zezwolenia na sezonową wymianę opon przez osoby, które używają samochodów do dojazdów do pracy i zaspokajania bieżących codziennych potrzeb – takich jak robienie zakupów spożywczych – wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego – przekazał Jakub Faryś, prezes Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Ruszyła akcja Święconka. Jej celem jest zastąpienie tradycji chodzenia do kościoła z koszyczkiem na czas epidemii
  2. Robert Lewandowski pokonał Cristiano Ronaldo. Polak dołączył do elitarnego grona
  3. Sałatka jarzynowa, której nie może zabraknąć na wielkanocnym stole. Sekretny składnik sprawia, że ma niezapomniany smak
  4. Premier Morawiecki ma ważny apel do wszystkich Polaków. Jedyny sposób, żeby w Wielkanoc uniknąć tragedii
  5. Dziewczynka bawiła się z psem nad wodą. Nagle wydarzyło się najgorsze, cała rodzina wpadła w panikę
  6. Komisarz z KGP: policja może sprawdzać mieszkania podczas śniadania wielkanocnego. Wystarczy donos sąsiada

źródło: wprost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News