3/4 kierowców nie ma pojęcia, że popełnia karygodny błąd w myjni bezdotykowej. Niszczą samochody

3/4 kierowców nie ma pojęcia, że popełnia karygodny błąd w myjni bezdotykowej. Niszczą samochody Źródło: Unsplash Sol Jansson

Kierowca dbający o wygląda swojego auta najprawdopodobniej nie jest świadomy, jak wielką szkodę może wyrządzać karoserii swojego auta. Szczególnie na wiosnę coraz częściej odwiedzamy myjnie bezdotykowe, aby nieco odświeżyć nasze pojazdy i to właśnie kilka takich wizyt może wiązać się ze sporymi kosztami. Wystarczy zastosować się do jednej prostej zasady i pozbędziemy się powodów do zmartwień. Okazuje się, że tak proste rozwiązanie nie jest znane większości kierowców, którzy chcąc usunąć zabrudzenia, nieświadomie uszkadzają swoje auta.

Kierowca wie, że auto to niekończący się wydatek, dlatego warto wiedzieć, jak zapobiec generowaniu niepotrzebnych kosztów. Robi się coraz cieplej i coraz częściej na naszych autach widoczne są kurz czy ptasie odchody, odwiedzamy więc myjnie bezdotykowe i to właśnie tam 3/4 kierowców popełnia karygodny błąd.

Kierowca myje auto, a tak naprawdę je uszkadza

Kierowcy chętnie korzystają z prostoty obsługi i dostępności myjni bezdotykowych. Większość kierowców nie wie jednak, że korzystając z dyszy myjącej popełnia karygodny błąd i niszczy swoje samochody. Uszkodzić możemy zarówno uszczelki jak i warstwę lakieru bezbarwnego nazywanego klerem lub spowodować ubytki w szpachlowanych wcześniej fragmentach samochodu. Jeden drobny błąd często już za pierwszym razem skutkować może koniecznością wizyty u blacharza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wystarczy pamiętać o jednej zasadzie

Wspomniane wcześniej nieprzyjemne efekty to wynik zbyt bliskiego zbliżania dyszy myjącej do auta. Często, chcąc domyć uparte zabrudzenie lub też myśląc, że oszczędzi nam to czas, zbliżamy dyszę bardzo blisko karoserii samochodu. Woda pod ciśnieniem może zerwać nie tylko "kler", ale nawet uszkodzić lakier macierzysty. Bezpieczna odległość to około 30-40 cm od mytej powierzchni, wtedy nie musimy obawiać się, że po myciu okryjemy nieprzyjemne niespodzianki. Uszczelki często nie są wymieniane tak regularnie jak należy, woda uderzająca w nią może spowodować jej rozpadnięcie się, a w wyniku tego pojawi się korozja. 

Dzisiaj grzeje: 1. Przełom w poszukiwaniach Kacperka? Psy złapały trop

2. Poszukiwania zakończone, ciało znaleziono w rzece. Spełnił się najczarniejszy scenariusz

Warto obserwować auto

Kiedy zauważymy pierwsze ubytki warstwy lakieru bezbarwnego warto od razu udać się do warsztatu. Naprawa karoserii na wczesnym etapie będzie tańsza i zapobiegnie odrywaniu się kolejnych fragmentów lakieru. Portal Interia powołuje się także na badania przeprowadzone przez firmę Continental, która potwierdziła niekorzystny wpływ myjni bezdotykowych także na opony. W wyniku zbyt bliskiego mycia za pomocą dysz uszkodzeniu ulegają ścianki opon. Każdy kierowca ma już chyba pewność, że warto zastosować się do zaleceń i nie zbliżać dyszy bliżej niż zalecane 30-40 cm.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Sok z buraka jest bardzo zdrowy. Zdecydowanie warto włączyć go do swojej diety
  2. Polacy pogrążyli się w żałobie. Nie żyje uwielbiany gwiazdor, kochały go miliony na całym świecie
  3. Kiedy otwarcie przychodni? Lekarzy czeka prawdziwe oblężenie, kolejka będzie długa
  4. Po kilku latach wyszedł z więzienia. Kilka dni później zaatakował i zgwałcił kobietę
  5. Smutne wiadomości obiegły media. Nagła śmierć zabolała wszystkich mieszkańców, rodzina jest zrozpaczona
  6. Przenigdy nie jadła równie kapitalnego rosołu. Sekret tkwi w kostce rosołowej, ale nie byle jakiej

Źródło: Interia Motoryzacja

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News