Widząc czarny lód pod żadnym pozorem na niego nie wjeżdżaj. Jesteś w niebezpieczeństwie

Widząc czarny lód pod żadnym pozorem na niego nie wjeżdżaj. Jesteś w niebezpieczeństwie Źródło: YouTube / ViralHog

Kierowca samochodu zauważył niebezpieczeństwo, ale było już za późno. Do sieci trafiło dramatyczne nagranie tego, co dzieje się z pojazdem, kiedy wjedzie na "czarny lód". Każdy powinien uważać na niebezpieczne zjawisko.

Kierowca pojazdu musi bardzo uważać, bo czarny lód jest wyjątkowo niebezpiecznym zjawiskiem na drodze. Kiedy pojawią się pierwsze przymrozki, warto zdjąć nogę z gazu i uważnie obserwować trasę. To może oszczędzić nam wydatków na remont rozbitego auta, a nawet uratować życie.

Kierowca musi być czujny, czarny lód jest bardzo niebezpiecznym zjawiskiem na drodze

Do kolizji, którą uchwyciła samochodowa kamera, doszło w miejscowości Chabarowsk w południowo-wschodniej Rosji. Na nagraniu widać, jak samochody jeden za drugim wpadają w poślizg. Bezwładnie auta zsuwają się z drogi na pobocze i do rowu lub zderzają się ze sobą. Wszystko przez zjawisko, które nazywane jest czarnym lodem. Jeśli spotkamy się z nim w trasie, musimy bardzo uważać, jest niezwykle niebezpieczne.

Czarny lód powstaje z kombinacji opadów deszczu, mgły i spadku temperatury. To wyjątkowo cienka warstwa zamarzniętej wody, która powleka powierzchnię drogi. Jezdnia wygląda jakby była mokra, w rzeczywistości pokryta jest jednak lodem.

Kierowca powinien zwolnić i zachować większe odstępy od innych uczestników ruchu

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Najczęściej czarny lód powstaje w okolicach zbiorników wodnych, na terenach zalesionych oraz na mostach, wiaduktach i w tunelach. Chociaż w tych miejscach należy zachować szczególną czujność, należy pamiętać, że zjawisko to może nas zaskoczyć wszędzie. Jest wyjątkowo niebezpieczne, bo w przypadku wpadnięcia w poślizg, nie pomoże nam ani szybkie hamowanie ani gwałtowne manewrowanie kierownicą pojazdu. Maszyna całkowicie traci przyczepność do podłoża i staje się zupełnie bezwładna.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziadek znalazł w lesie 130-letni nagrobek. Gdy przeczytał napis, prawie zemdlał
2. Nie żyją przynajmniej 43 osoby, bilans ofiar cały czas rośnie. Światowe media od rana obiegły ponure informacje o zagranicznej tragedii

Rozwiązaniem, które być może uratuje nam życie, jest zmniejszenie prędkości pojazdu oraz zachowanie większego niż zwykle odstępu od innych uczestników ruchu drogowego. To skróci drogę hamowania samochodu oraz zapewni więcej czasu na manewrowanie autem.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wystarczy dodać do prania proszek do pieczenia. Efekt przechodzi najśmielsze oczekiwania
  2. Prostsze niż placki ziemniaczane i o wiele pyszniejsze, wręcz obłędne. Receptura góralska jest cudowna
  3. Na sali zapadła ciemność, chwilę potem pojawiła się Kurdej-Szatan. Ludzie oszaleli, gdy zobaczyli jej seksowną kreację i usłyszeli anielski głos
  4. Tadeusz Rydzyk zawstydził wiernego na oczach całego kościoła. "Prawda, że jeszcze ładny?"  
  5. Sieć w cieniu konkurencji. Biedronce rośnie trudny przeciwnik, z którym będzie mieć problemy

źródło: Super Express

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News