Każdy kierowca musi to wiedzieć. Oszuści wyłudzają pieniądze metodą "na lusterko", nie daj się nabrać

Każdy kierowca musi to wiedzieć. Oszuści wyłudzają pieniądze metodą "na lusterko", nie daj się nabrać Źródło: youtube.com/ AutoFan - Zrób To Sam

Kierowca został zastraszony przez naciągaczy. Na polskich drogach coraz częściej dochodzi do procederu tak zwanego "oszustwa na lusterko". Ta metoda wykorzystuje ludzką naiwność i jest wyjątkowo prosta, a jej ofiarą padają szczególnie niedoświadczeni kierowcy.

Kierowca zgłosił na policję dość przykre wymuszenie. Mężczyzna żalił się, że w trakcie jazdy został zaczepiony przez garstkę mężczyzn, którzy zażądali pieniędzy za naprawę uszkodzonego lusterka. Kwota ta, przewyższająca kilka razy cenę zakupu nowego lusterka, sprawiła, że niedoświadczony kierowca został bez grosza przy duszy. Ta historia coraz częściej się powtarza, a sami policjanci mówią o coraz większej liczbie oszustów czyhających na nasze pieniądze.

Kierowca oszukany metodą na "lusterko". Policja prosi o uwagę

Schemat działania oszustów jest praktycznie zawsze taki sam. Po drogach szybkiego ruchu poruszają się pojazdy z czterema pasażerami, którzy widząc nowy samochód, zaczynają trąbić i używać świateł, by zwrócić na siebie uwagę i namówić do zjechania z drogi. Kiedy zjeżdżamy, do naszego auta podchodzi grupa mężczyzn, mówiąc, że przez naszą jazdę urwało im się lusterko.

Młodzi kierowcy, często przez stres, nie chcą wzywania policji, na co liczą oszuści, którzy chcą się "dogadać". Po wyciągnięciu pieniędzy znikają, a my jesteśmy oszukani, bo przecież nic złego nie zrobiliśmy, a do tego oddaliśmy dużo większą kwotę, niż była potrzebna na nowe lusterko. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jak strzec się przed oszustami?

W przypadku takiej sytuacji najlepiej od razu zgłosić sprawę na policję. Oszuści nie chcą przecież, żeby ich wykryto, i odjeżdżają, nie będąc w stanie udowodnić naszej winy. Innym podejściem do sprawy jest poinformować ich, że nasze ubezpieczenie pokrywa szkody wyrządzone w czasie jazdy. Wtedy sami oszuści też przestają okazywać zainteresowanie i dadzą nam odjechać.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono informacje o córce Kornela Morawieckiego. Takich wiadomości nikt się nie spodziewał
2. Smutne informacje o mamie brutalnie zamordowanej 10-letniej Kristiny. Nie jest dobrze

Wśród oszustów nie brakuje jednak prawdziwych specjalistów. Jeden z 32-letnich mężczyzn "polował" na urzędników kościelnych i księży, wmawiając im winę na drodze. Ostatecznie mężczyzna wyłudził ponad 30 tysięcy złotych, zanim został złapany.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Gessler startuje z FENOMENALNYM biznesem. Nawet wierni fani przecierają oczy
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Marcin i Monika wyszli z własnego wesela. Powód jest niebywały
  4. Matka z ojczymem zgotowali piekło synom. Gwałcili ich, bili, celowo wywoływali wymioty; podano nowe informacje o bulwersującej sprawie
  5. Tadeusz Rydzyk w końcu wyznał całą prawdę o autach od bezdomnego! Wiele osób będzie bardzo zaskoczonych

Źródło: Lolmania

Następny artykuł