Autobus palił się w trakcie jazdy, kierowca niczego nie zauważył. Dym i płomienie dostrzegli przechodzący obok strażacy, rzucili się na ratunek

Autobus palił się w trakcie jazdy, kierowca niczego nie zauważył. Dym i płomienie dostrzegli przechodzący obok strażacy, rzucili się na ratunek Źródło: Ochotnicza Straż Pożarna Łódź-Wiskitno

Kierowca autobusu miejskiego w Łodzi nie zauważył, że pojazd, który prowadził, zaczął się palić. Na szczęście błyskawiczną interwencję podjęło dwóch znajdujących się w pobliżu strażaków. Dzięki nim nikt nie ucierpiał.

Kierowca jednego z łódzkich autobusów miejskich nie zwrócił uwagi, że prowadzony przez niego pojazd zaczął się palić. Do zdarzenia doszło w poniedziałek około godziny 21. Na szczęście dym oraz płomienie zwróciły uwagę dwóch strażaków ochotniczej straży pożarnej, którzy akurat znajdowali się w pobliżu. 

Kierowca nie zauważył, że autobus się pali

Mężczyźni natychmiast zatrzymali autobus, po czym przeprowadzili ewakuację kierowcy oraz pasażerów. Nikomu na szczęście nic się nie stało. Sytuacja była jednak naprawdę ryzykowna i mogła zakończyć się tragedią.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Aby ugasić płonący autobus, w akcji wzięło udział 14 łódzkich strażaków. Przedstawiciel Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Łodzi oficjalnie zabrał głos w sprawie, wyjawiając wstępne ustalenia służb.

- Prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w pojeździe - przekazał młodszy ogniomistrz Łukasz Górczyński w rozmowie z Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Była dziewczyna Kuby Wojewódzkiego cała posiniaczona. Fani zaniepokojeni, co się stało modelce?
2. Żona Pawła Królikowskiego przekazała bardzo smutne informacje. W szpitalu doszło do niespodziewanej sytuacji

Kapitalna interwencja łódzkich strażaków-ochotników

Jak się więc okazało, dzięki sprawnej i szybkiej reakcji dwóch strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej Łódź-Wiskitno udało się przeprowadzić skuteczną ewakuację, niwelując zagrożenie dla kierowcy oraz pasażerów. Akcja gaszenia autobusu, którą uwieczniono na kilku zdjęciach, wyglądała naprawdę poważnie.


Zdjęcia: Ochotnicza Straż Pożarna Łódź-Wiskitno

Najlepsze newsy dnia:

  1. Filip Chajzer pochwalił się mamą. "Wygląda młodziej od syna"
  2. Komornik zapuka do drzwi i zabierze pieniądze z Trzynastki. Nowa zmiana może pogrążyć tysiące emerytów
  3. Magda Gessler zrobiła im rewolucję, a potem wbiła nóż w plecy? Ludzie są oburzeni, największy skandal w okolicy
  4. Koncerty to nie wszystko. Gwiazdy disco polo zarabiają ogromne pieniądze, często w wyjątkowo zaskakujący sposób
  5. Nie żyje już 18 Polaków. Specjaliści ostrzegają, najgorsze dopiero przed nami

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News