Pilna zmiana w przepisach ruchu drogowego w Polsce! Zaskakujący przełom dla kierowców

Pilna zmiana w przepisach ruchu drogowego w Polsce! Zaskakujący przełom dla kierowców Źródło: .

Każdy kierowca będzie musiał zapoznać się z nowymi przepisami w ruchu drogowym. Za niezastosowanie się do zmian każdy kierujący pojazdem będzie narażony na wysokie mandaty. Policja będzie uważniej obserwować zachowania na drodze.

Kierowca, który nie zastosuje się do wprowadzonych zmian w przepisach ruchu drogowego, będzie musiał liczyć się z uszczupleniem stanu swojego portfela nawet o 500 złotych.

Kierowca musi przyswoić sobie nowe przepisy. Jeden z nich jest szczególnie ważny, ratuje ludzkie życie

Prezydent Andrzej Duda już postanowił - podpisał właśnie nowelizację prawa o ruchu drogowym, która wejdzie w życie 21 dni od ogłoszenia. Zmiany są konieczne i ważne: kierowcy mają teraz obowiązek tworzenia tak zwanego korytarza życia i jazdy "na suwak". Korytarz życia ma zwiększyć szybkość przejazdu odpowiednim służbom, a "suwak" ma zmniejszyć korki.

- Upływający czas to największy przeciwnik podczas prowadzenia akcji ratowniczych. Dlatego niezwykle ważne jest umożliwienie wszystkim służbom jak najszybszego dotarcia do osób poszkodowanych w wypadku - mówi jeden z ratowników. Po zmianie przepisów każdy, kto się do nich nie zastosuje, może być ukarany mandatem.

Nowe zasady jazdy po polskich drogach

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W przypadku niezastosowania się do przepisów, kierowca może zostać ukarany mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych, w zależności od przewinienia i zaistniałej sytuacji.

W przypadku tworzenia korytarza życia, każdy z pojazdów obecnych na drodze będzie miał obowiązek zjechać jak najbliżej pobocza. W przypadku dróg dwu- i wielopasmowych w tym samym kierunku, kierowcy będą musieli zjechać w stronę krawędzi jezdni, do której mają najbliżej.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską
2. Kocia mama uratowała szczeniaka w niezwykły sposób. Jej poświęcenie wręcz odbiera mowę, zachowała się zupełnie jak człowiek

Z kolei "jazda na suwak" ma ułatwiać ruch podczas korków. Do tej pory ten sposób jazdy nie był respektowany przez większość kierowców, teraz będzie to obowiązek. Kierujący pojazdem poruszającym się sąsiednim pasem ruchu jest obowiązany umożliwić kierującemu innym pojazdem znajdującym się na kończącym pasie zmianę tego pasa na sąsiedni. Zmiana pasa ruchu powinna odbywać się pojedynczo i naprzemiennie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Państwowa firma MASOWO przyjmuje do pracy. 4,5 tys. zł do ręki na start
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Mama wróciła z kuchni, spojrzała na córki bliźniaczki i nagle pobladła. Odkryła swoją ogromną pomyłkę
  4. Jeśli zaczniesz już dziś zdążysz zrzucić 10 kg do Sylwestra. Ekspresowa i bezpieczna dieta, dzięki której nikt nie oderwie od Ciebie wzroku
  5. Wspaniała wiadomość dla seniorów, mogą dostać nawet o 250 zł więcej. Muszą spełniać tylko jeden warunek

Źródło: RMF24

Następny artykuł