Kierowca powinien to wiedzieć
Pixabay.com Brett_Hondow
Monika Majko - 4 Maja 2020

Prawie nikt nie wie, co oznacza mała strzałka obok wskaźnika poziomu paliwa. Kierowcy będą zawstydzeni

Kierowca powinien to wiedzieć, ale nawet wieloletni właściciele pojazdów nie zawsze zdają sobie sprawę z tego, co oznacza niewielka strzałka, umieszczona przy wskaźniku poziomu paliwa. Okazuje się, że znajomość jej znaczenia może być bardzo przydatna.

Kierowca który na co dzień porusza się własnym autem na pewno doskonale zna swój pojazd. Jeśli jednak przyjdzie nam wypożyczyć lub kupić nowy samochód, warto spojrzeć na deskę rozdzielczą i poszukać małej strzałki umieszczonej przy wskaźniku paliwa. Niepozorny znaczek skrywa bowiem istotną informację, choć niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę.

Kierowca powinien wiedzieć, co oznacza strzałka przy wskaźniku paliwa

Każdy kierowca podczas kursu na prawo jazdy oprócz nauki manewrów i prowadzenia pojazdu, powinien przyswoić również podstawową wiedzę o konstrukcji i funkcjach samochodu. Na desce rozdzielczej aut znajduje się pewna ikonka, o której niewiele osób słyszało, a jeszcze mniej wie, co tak naprawdę oznacza.

Rentgen ujawnił prawdę.Przez lata bolała ją klatka piersiowa. Lekarz zrobił jej rentgen, wynik wbił go w fotelCzytaj dalej

Od 2010 roku w nowych pojazdach przy wskaźniku poziomu paliwa umieszczana jest przez producentów mała strzałka. Niewielu kierowców wie, do czego służy niewielki znaczek na desce rozdzielczej. Okazuje się, że niepozorna grafika kryje w sobie bardzo przydatną informację, szczególnie dla nowych właścicieli pojazdów.

Kierowca nowego samochodu może szybko zlokalizować korek wlewu paliwa. Wystarczy jedno spojrzenie na deskę rozdzielczą

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kobieta amputacja nógUżywała popularnego produktu do higieny tylko dla pań. Musieli jej amputować nogi, teraz ostrzega inne kobietyCzytaj dalej

Jedną z pierwszych czynności, które musi wykonać właściciel lub kierowca nowego auta, jest zatankowanie pojazdu. W tym celu należy zlokalizować wlew paliwa, który nie zawsze znajduje się po tej samej stronie auta. Właśnie w tej czynności przydatna okazuje się strzałka, umieszczana od kilku lat na deskach rozdzielczych nowych pojazdów.

Dzisiaj grzeje:

1. Wznowiono poszukiwania 3,5-letniego Kacperka. Niestety, policja przekazała złą wiadomość

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Strzałka z reguły znajduje się tuż przy wskaźniku poziomu paliwa i pokazuje kierowcy samochodu, z której strony pojazdu znajduje się wlew paliwa. Jeśli auto należy do nas, na pewno znamy jego położenie, jeśli jednak wynajmujemy chwilowo auto lub korzystamy z zastępczego samochodu, informacja ta będzie dla nas bardzo przydatna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Skończą się pieniądze na wypłacanie emerytur? ZUS wydał niepokojące oświadczenie
  4. Oryginalny pomysł na kotlety mielone inaczej. Rzadko się spotyka tak dobre i delikatne, rodzina dostanie bzika na ich punkcie
  5. Rutkowski szykuje przełom w poszukiwaniach Kacperka? Pojawiło się wiele nowych informacji
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

TataNiestety, tata znalazł synka martwego. Podano przyczynę niewiarygodną zgonu, mama się załamałaCzytaj dalej

źródło: Sztosowe

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News