kierowca nowe zasady parkowania
East News Jan Bielecki
Mateusz Sidorek - 4 Maja 2020

Nowe zasady parkowania obowiązują już od dzisiaj. Każdy kierowca musi wiedzieć

Każdy kierowca, który będzie jechał do centrum handlowego, powinien stosować się do nowych zasad parkowania. W związku z wejściem w życie nowych rozporządzeń rządowych dotyczących łagodzenia obostrzeń, pojawiły się nowe przepisy, które mają zapewnić bezpieczeństwo konsumentom. Niestety mogą być źródłem problemów. O wszystkim napisał portal Autokult.

Wraz z końcem majówki każdy kierowca może się wybrać do galerii i centrum handlowego. Wszystko dzięki przejściu do kolejnego etapu łagodzeń, który zaczął się 4 maja. Od dzisiaj otwarte będą nie tylko placówki handlowe, ale również, niektóre instytucje kultury oraz część żłobków i przedszkoli. Jednak parkowanie pod galeriami będzie musiało przebiegać według konkretnych zaleceń.

noworodek odmienił życieSzukała psa po całym domu. Gdy w końcu go znalazła, natychmiast złapała za telefonCzytaj dalej

Jak informuje portal Autokult, każdy kierowca, który pojedzie na zakupy, będzie musiał poruszać się po parkingach pod galeriami i centrami handlowymi według ustalonych niedawno zasad. Chociaż podjęto decyzję o otwarciu tego typu placówek, a Ministerstwo Zdrowia utrzymuje, że są powody do tego, by patrzyć w najbliższą przyszłość z optymizmem, wprowadzono kilka ważnych reguł. Jedna z nich dotyczy parkowania.

Każdy kierowca musi uważać podczas parkowania

Każdy kierowca, parkując pod galerią lub centrum handlowym, będzie musiał pamiętać o nowej zasadzie. Jak donosi portal Autokult, według nowych przepisów trzeba będzie zajmować co drugie miejsce postojowe. Co znaczy, że między samochodami będzie musiała zostać zachowana odległość przynajmniej jednego miejsca parkingowego. Niektórzy jednak uważają, że przepis ten pozostanie martwy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Marta KaczyńskaMarta Kaczyńska obawia się o rodzinę. Nagle jej życie bardzo się zmieniło, smutne informacjeCzytaj dalej

Nie w każdej sytuacji jednak parkujący kierowca musi bezwarunkowo stosować się do wprowadzonych przepisów. W przypadku, gdy cały parking został zapełniony zgodnie z myślą nowej zasady, kierowcy mogą zajmować pozostałe miejsca, pamiętając o zachowaniu bezwzględnych środków bezpieczeństwa. Część osób uważa, że wielu kierowców nie weźmie sobie tych przepisów do serca. W teorii natomiast, gdyby zostały one złamane, może dojść do interwencji policji.

Dzisiaj grzeje:

1. Cała Polska trzymała kciuki. Niestety, dziecko nie żyje, ogromna tragedia

2. Niestety, nie żyje dziecko. Cała Polska miała nadzieję na inne zakończenie sprawy

Każdy kierowca może zastanawiać się jeszcze nad kolejnym problemem. Może dojść do sytuacji, w której kolejne osoby będą zajmowały pozostałe miejsca, gdy parking zostanie zapełniony zgodnie z nowymi przepisami, natomiast podczas ich zakupów przestrzeń postojowa się zwolni. Ich samochód będzie wówczas zaparkowany nieprawidłowo i w teorii policja będzie mogła nałożyć na właściciela karę. Okazuje się, że nowe zalecenia nie biorą pod uwagę takich sytuacji.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaskakujące słowa księdza do wiernych. "Ktoś próbował nam wdrukować, że w kościele się zakazimy. Czym?"
  2. Anna Lewandowska nie mogła dłużej milczeć. Przyznała się do choroby
  3. Nowa, porażająca teoria na temat zaginięcia Kacperka. Rodzina zabrała głos, włos się jeży
  4. Od dzisiaj wchodzi w życie bardzo ważna zmiana w handlu. Chodzi o godziny dla seniorów
  5. Łukasz Szumowski wypowiedział się ws. kosmetyczek i fryzjerów. Wszystko jest już jasne
  6. Jak ugotować czerninę? Do sieci trafiła hitowa receptura, zupa smakuje nadzwyczajnie

Źródło: Autokult

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News