Pilny alarm policji do kierowców. Uważajcie na metodę "na kolec", możecie być w ogromnym niebezpieczeństwie

Pilny alarm policji do kierowców. Uważajcie na metodę "na kolec", możecie być w ogromnym niebezpieczeństwie

Każdy kierowca powinien mieć się na baczności, ponieważ złodzieje opracowali nowy sposób okradania samochodów. Policja apeluje i ostrzega przed ogromnym niebezpieczeństwem. Właściciele aut powinni koniecznie poznać, w jaki sposób działa metoda "na kolec".

Kierowca powinien być ostrożny, bowiem może mu grozić poważne niebezpieczeństwo. Jeżeli po skorzystaniu z bankomatu zauważysz, że w Twojej oponie nie ma powietrza, to koniecznie zachowaj szczególną ostrożność. Najprawdopodobniej padłeś ofiarą nowej metody złodziei, która potocznie zwana jest metodą "na kolec". Nawet jeśli chociaż na chwilę opuszczasz auto, zgaś silnik i zamknij samochód. 

Kierowca na celowniku złodziei

Na przełomie kilku miesięcy policja regularnie otrzymywała zgłoszenia dotyczące kradzieży metodą "na kolec". W związku z tym mundurowi postanowili zaapelować do kierowców o szczególną ostrożność, ponieważ wystarczy chwila nieuwagi, aby stracić cenne rzeczy. Złodzieje zawsze działają w taki sam sposób i w większości przypadków z powodzeniem udaje się im ukraść np.: portfele, torebki czy pieniądze. 

Złodzieje działają według prostego schematu

Złodzieje zawsze mają taki sam plan działania. Kierowcy, którzy wysiedli z samochodu i poszli do bankomatu, po powrocie do auta zauważali, że ich opona złapała kapcia. Wtedy też zatrzymywali się i dzwonili po pomoc drogową i najczęściej nie gasili silnika ani nie zamykali samochodu. Złodzieje korzystający z chwili nieuwagi, a także z faktu, że kierowca jest zdenerwowany, szybko okradali go z cennych rzeczy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Policja postanowiła zaapelować do zmotoryzowanych, ponieważ w okresie bożonarodzeniowym z pewnością wiele osób będzie korzystało z bankomatów. Pośpiech, zabieganie i nieostrożność to sprzymierzeńcy złodziei, którzy wykorzystają nawet nasz najdrobniejszy błąd. Jeśli zatem nawet na chwilę opuszczasz swoje auto, to zawsze wyłącz silnik i zamknij swój samochód, aby nie przydarzyły Ci się żadne nieprzyjemności. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje mąż uwielbianej polskiej gwiazdy. Zmarł po ciężkiej i długiej chorobie
2. Nie żyje uwielbiany ksiądz. Przekazano wiadomości o koszmarnym wypadku w polskiej miejscowości

Szczególną czujnością muszą wykazać się kierowcy, którzy chwilę po odjechaniu od bankomatu, wykryli jakąś nagłą usterkę w swoim aucie. Złodzieje mogą wykorzystywać do tego celu kolce, plastikowe butelki czy też drut umieszczony w nadkolu. Hałas bądź inne niedogodności potrafią szybko wywabić kierowcę z auta, a wtedy przestępcy szybko wykorzystają okazję do obrabowania właściciela z cennych rzeczy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie
  2. Na jaw wyszły nowe, intrygujące fakty o Łukaszu z kłem narwala. Szczegóły wielu mogą zadziwić
  3. Prababcie stosowały prosty przepis na genialną odżywkę do włosów. Mało kto o nim pamięta, a daje rewelacyjne efekty
  4. Podczas transmisji live Kononowicza doszło do ohydnej obrazy LGBT. Policja zatrzymała mężczyznę
  5. W 2020 roku ZUS zabierze ci FORTUNĘ. Składki zjedzą sporą część twojej pensji

źródło: Wp 

Następny artykuł