Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie

Już 16 osób nie żyje. Niestety, napływają tragiczne informacje z polskich miejscowości, uważajcie na siebie Źródło: pikio.pl

Niejeden kierowca został zatrzymany w trakcie prewencyjnych działań policji pod kryptonimem "akcja Znicz". Tragiczne statystyki wypadków na polskich drogach, są ofiary śmiertelne.

W trakcie akcji "Znicz" niemal żaden kierowca nie może czuć się bezkarnie. W okresie 1-2 listopada  w Polsce można zauważyć wzmożony ruch na drogach , co niestety wiąże się ze wzrostem liczby wypadków. W związku z tym policja przygotowała szeroko zakrojoną akcję.

Tragiczne statystyki na polskich drogach. W 3 dni zginęło 16 osób

Policjanci rozpoczęli akcję jeszcze 31 października, od samego rana. Na drogach międzymiastowych i w okolicach cmentarzy pojawiło się więcej patrolów drogówki, które nie tylko mierzą prędkość, ale także profilaktycznie badają u kierowców zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Mimo tak dużej akcji służb nie udało się uniknąć ofiar na polskich drogach.

Jak podaje policja, od czwartku do soboty naliczono aż 200 wypadków. Wystarczyły zaledwie 3 dni, żeby na drogach zginęło 16 osób, a 259 zostało rannych. To i tak progres w stosunku do ubiegłego roku.

- W tym roku jest bezpieczniej niż w zeszłym, ponieważ podczas tegorocznej akcji "Znicz" mamy 88 proc. mniej wypadków, o 17 ofiar śmiertelnych mniej i 83 rannych mniej niż przed rokiem - informował podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Pijany kierowca nie przejedzie. Wzmożone kontrole trzeźwości

Niestety, mimo licznych kampanii społecznych i coraz większej świadomości, na polskich drogach wciąż przytrafiają się pijani kierowcy. Od 31 października do 2 listopada, zatrzymano aż 796 pijanych kierowców, czyli niemal 800 osób sprawiało potencjalne zagrożenie na drogach. Choć i w tej kwestii odnotowano znaczne postępy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bardzo cieszy poprawa bezpieczeństwa, zwłaszcza o wiele mniejszy odsetek jadących pod wpływem alkoholu, ponieważ tutaj obawialiśmy się niechlubnego rekordu. Jednak widać, że apele odniosły skutek, rok temu zatrzymaliśmy 1040 pijanych kierowców - dodał Radosław Kobryś.

Dzisiaj grzeje: 1. Żona przyłapana na zdradzie w samochodzie. Mąż wszystko nagrał
2. Joanna Krupa urodziła, do sieci trafiło zdjęcie z porodówki. Złapiecie się za głowy, jak nazwała dziecko

W okresie, kiedy na drogach jest wzmożony ruch w związku z powrotami z podróży na rodzinne cmentarze, należy zachować szczególną ostrożność, gdyż jest znacznie większe ryzyko wypadku. Policja apeluje o rozwagę i zachowanie odpowiedzialności za kierownicą.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zakaz handlu w niedziele będzie ZŁAGODZONY. Skorzystają dwie grupy społeczne
  2. Wypłynęły intymne zdjęcia Michała Szpaka. To zemsta jego przyjaciółki
  3. Karkówka przygotowana "po polsku" to absolutny hit ostatnich czasów. Dosłownie rozpływa się w ustach
  4. Rodzina ujawnia jej historię, żeby ostrzec innych. 23-letnia mama zmarła podczas Świąt Bożego Narodzenia
  5. Małgorzata odwiedziła grób swojego 6-letniego syna. Nagle zauważyła fakt, po którym z wściekłości zalała ją krew

Źródło: Polsat

Następny artykuł