Tragiczne doniesienia z ostatniej chwili, autobus runął w przepaść. Mnóstwo osób nie żyje, trwa akcja ratunkowa w Rosji

Tragiczne doniesienia z ostatniej chwili, autobus runął w przepaść. Mnóstwo osób nie żyje, trwa akcja ratunkowa w Rosji Źródło: pikio.pl

Kierowca niespodziewanie stracił panowanie nad kierownicą. Wystarczyły sekundy, by prowadzony przez niego autobus po prostu runął w przepaść. Służby natychmiast zostały wezwane na miejsce i zajęły się poszkodowanymi.

Kierowca autobusu nie mógł już nic zrobić. Prócz niego w pojeździe znajdowało się wielu pasażerów, a niektórzy z nich nie zdołali ujść z koszmarnego wypadku z życiem. Choć pomoc szybko zjawiła się na miejscu, ratownicy okazali się bezsilni w wielu przypadkach. Większość pasażerów wymagała opieki medycznej.

Tragiczne doniesienia z ostatniej chwili. Mnóstwo osób zginęło w wypadku autobusu 

Jak podają media, do zdarzenia doszło dzisiejszym przedpołudniem na drodze ze Sreteńska do Czyty w Rosji. Autobus wiozący aż 44 osoby nagle zboczył z trasy i przerywając barierki znajdujące się na moście po prostu spadł do znajdującej się poniżej rzeki Kuenga. Pogotowie szybko zjawiło się na miejscu, jednak nim ratownikom udało się dotrzeć do poszkodowanych minęła dłuższa chwila. 

Akcja ratunkowa wciąż trwa i jak w chwili obecnej przekazują zagraniczne media, aż 15 osób poniosło śmierć na miejscu, natomiast 18 w wyniku odniesionych obrażeń zostało przetransportowanych do szpitala. Nie jest pewne, czy hospitalizowanym pasażerom zagraża utrata życia. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Kierowca stracił panowanie nad pojazdem? 

Na miejscu zjawiła się również policja, która od razu wszczęła śledztwo starając się ustalić, w jaki dokładnie sposób doszło do tragedii. Choć od koszmarnego wypadku minęła zaledwie chwila, już pojawiła się wstępna teoria ekspertów. 

Dzisiaj grzeje: 1. Po twarzy kobiety przemieszczała się narośl. W środku było ŻYWE STWORZENIE [ZDJĘCIA]

2. Widzowie są oburzeni, ich zdaniem przekroczono granicę żenady. Ogromny hejt za zachowanie jurora w finale "The Voice of Poland"

Śledczy przekazują, że najprawdopodobniej pękła jedna z opon autobusu, przez co kierowca stracił panowanie nad pojazdem. Nie jest pewne, czy do pęknięcia miało dojść przez nierówną nawierzchnię czy powodem były nieprawidłowości w stanie technicznym autokaru. Niewykluczone, że w przeciągu kilku najbliższych godzin pojawią się kolejne doniesienia w tej sprawie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Tuż po wygranej "The Voice" dziennikarka TVP podstawiła mikrofon 17-latce. Niesamowite słowa
  2. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy
  3. Pierogi z tym farszem to prawdziwy hit na stole. Mało kto potrafi się im oprzeć, każdy poprosi o dokładkę, a potem o przepis
  4. Chomik gigant istnieje i żyje na Śląsku. Niewiarygodny wygląd, zagrożonego zwierzątka   
  5. Ile można dorobić do emerytury od 1 grudnia 2019? Trzeba znać kwoty, inaczej STRACISZ pieniądze

Źródło: onet 

Następny artykuł