Celowo z wielką siłą wjechała samochodem w pijanego kierowcę. Uratowała życie przechodniom

Celowo z wielką siłą wjechała samochodem w pijanego kierowcę. Uratowała życie przechodniom Źródło: Twitter/Phoenix Police Department

Pijany kierowca, nie zdając sobie do końca sprawy z tego, co się dzieje na drodze, pikował na rodzinę idącą przejściem dla pieszych. Nagle poczuł uderzenie z ogromną siłą, a jego auto wywróciło się na bok. Inna prowadząca uratowała w ten sposób przechodniom życie.

Mało brakowało, a pijany kierowca miałby na sumieniu kilka osób. Od tragedii dzieliło go kilka metrów, ale pewna kobieta z impetem wjechała w jego samochód, tym samym powstrzymując go przed zabiciem pieszych. Teraz grozi mu więzienie, ale mimo to powinien dziękować tej kobiecie, bo nie odpowiada za niczyją śmierć.

Pijany kierowca nieomal zabił przechodzącą przez pasy rodzinę

Do tej niecodziennej historii doszło w stanie Arizona, w mieście Phoenix (USA). Od ulicy, którą jechał pijany 28-letni Otanez Oveso swoim Jeepem Renegade, paliło się czerwone światło. Nie wiadomo, czy pijany kierowca nie spostrzegł czerwonego światła, czy też w alkoholowym rauszu stwierdził, że mimo sygnalizacji świetlnej może jechać dalej. Było już o krok od tragedii, bo przejściem dla pieszych przechodziła rodzina.

Jednak nagle z ogromną siłę w Jeepa uderzył Chevrolet Cruz, który prowadziła 27-letnia Shannon Vivar. W efekcie Jeep wywrócił się na bok, a para z 11-miesięcznym synkiem została cudem uratowana przed przejechaniem przez rozpędzonego SUV-a. Gdy rodzina spostrzegła, co się stało, podbiegli do auta swojej wybawicielki, żeby udzielić jej pomocy.

Bohaterka komentuje to niecodzienne wydarzenie

- Choć nie miałam takiego zamiaru, to widzę to w ten sposób, że tak po prostu miało być - opowiadała Shannon na policyjnej konferencji prasowej.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

27-latka nie ucierpiała poważnie w wypadku, podobnie jak pijany kierujący 28-latek, który chwilę po zderzeniu próbował zbiec z miejsca zdarzenia. Wraz z pijanym kierowcą podróżował pasażer, którego nie udało się policji schwytać. Mężczyźnie postawiono zarzuty prowadzenia auta pod wpływem alkoholu, odpowie również za przejeżdżanie na czerwonym świetle.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. Kiedy strażacy odkopali 9-letnią dziewczynkę, już nie żyła. Ale to, co znaleźli pod jej ciałem, ścisnęło ich za gardło

- Gdy znajdujesz się w sytuacji, że nagle może cię już nie być, zatrzymujesz się i zaczynasz myśleć o tym, co naprawdę jest ważne [...] Oczywiście mam na myśli rodzinę - komentował jeden z uratowanych przechodniów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl w sobotę przeżyje szturm. Sieciówka rzuci prawdziwy HIT
  2. Na weselu sześciu policjantów otoczyło nagle pana młodego. Goście nie mogli uwierzyć w to, co się stało później
  3. Jeden mężczyzna i dwie panny młode. Historia tego zdjęcia rozdziera serca, nie mogli powstrzymać łez
  4. Na widok grobu księżnej Diany robi się słabo. Rodzina królewska ukryła ciało, spoczywa w innym miejscu, niż wszyscy myślą
  5. Zapłaciła 800 zł za wymarzony tort na wesele. Odebrała go i zaczęła płakać, reakcja cukierni powala na kolana

Źródło: Webniusy

Następny artykuł