Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem

Zauważyłeś u sąsiadów deski przykrywające koła aut? Warto zrobić tak jak oni, w okolicy może być poważny problem Źródło: Screenshot Webniusy Novate

Kierowca, który deskami zasłania opony swojego samochodu, nie robi tego bez powodu. Co więcej, w tej okolicy nie on jeden zdecydował się na takie rozwiązanie, a powód, dla którego tak wiele osób zdecydowało się na tak nietypowy ruch, wcale nie jest błahy. W ten sposób walczą oni z poważnym problemem, który występuje w sąsiedztwie.

Kierowca zdecydował się zasłonić swoje opony po to by chronić się przed bardzo popularnym problemem, który dotyka wielu w tym rejonie. Widok aut zaparkowanych przy jezdni jest naprawdę nietypowy.

Kierowca nie jest wyjątkiem 

Chociaż wydawać by się mogło, że jest to jakaś fanaberia oraz domorosła teoria, to jest to błędne przekonanie. To po prostu tani i skuteczny sposób na walkę z problemem, któremu stawiają czoła tysiące kierowców. Na pomysł ten wpadli mieszkańcy, głównie Chin oraz Tajlandii, jeśli jednak zauważysz u swoich sąsiadów koła aut przykryte deskami, to możesz zacząć się niepokoić i dla pewności zrobić tak jak oni. O co chodzi? W krajach azjatyckich od dawna walczy się z kłopotem bezdomności wśród psów, tam jego skala jest naprawdę ogromna i to właśnie bezpańskie czworonogi zmusiły kierowców do wożenia ze sobą desek skrojonych na wymiar kół ich aut.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

W Azji jest to niemal obowiązkowe wyposażenie

Kierowcy w Azji praktycznie nie rozstają się z deskami. Wożą je ze sobą, a kiedy zaparkują, przykrywają nimi koła. Po co? Wszyscy wiemy, że psy kochają znaczyć teren, a opony są do tego wręcz idealne. Czworonogi poruszają się tam ogromnymi stadami i nie omieszkują znaczyć moczem każdego napotkanego auta. Nic więc dziwnego, że kierowcy, wsiadając do swoich samochodów, nie mogli wytrzymać zapachów, które przedostawały się do środka. Co innego, kiedy jeden pies zaznaczy teren, ale kiedy mówimy o tak ogromnej skali jak ma to miejsce w Azji to problem staje się naprawdę uciążliwy.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy dostają pilne SMS-y. Ministerstwo apeluje, koniec już za kilka dni

2. Dramatyczne wydarzenia pod Sejmem. Trwa ackja ratunkowa

Chałupnicza metoda walki

Oczywiście dostępne są płatne parkingi, jednak nie każdy kierowca może sobie pozwolić na korzystanie z niego codziennie. Dodatkową komplikacją jest wysoka temperatura, która zwiększa intensywność wydzielanego zapachu. Podróż w takich warunkach na pewno nie należy do najprzyjemniejszych, a więc deski stawiane przed kołami to idealne i tanie rozwiązanie, które większość może zastosować. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bób towarem luksusowym? Nie uwierzycie, ile kosztuje kilogram, w 2018 roku płaciliśmy o wiele mniej
  2. Robert Lewandowski ogłosił decyzję, na którą czekał każdy kibic. Padła bardzo ważna deklaracja
  3. Rząd ma czas tylko do północy, żeby znieść ważny zakaz. Od decyzji zależy los wielu Polaków
  4. W przedszkolu zainstalowano kamerę. Tego samego dnia doszło do porażającej sceny, wszystko się nagrało
  5. Wnuk byłego prezydenta został skazany. Więzienie i kara finansowa za dwa pobicia
  6. Rzecznik rządu zabrał głos. Przed wyborami wrócą obostrzenia?

Źródło: Webniusy

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News