Wielka tragedia w Wielkopolsce. Kierowca robił miejsce dla śmigłowca LPR, zabił 2-latka

Wielka tragedia w Wielkopolsce. Kierowca robił miejsce dla śmigłowca LPR, zabił 2-latka Źródło: Wikipedia/Stiopa

Kierowca nieumyślnie doprowadził do wypadku, mężczyzna chciał ustąpić miejsca śmigłowcowi, niestety potrącił dwuletnie dziecko. Chłopiec nie żyje. Tragiczne doniesienia z Wielkopolski. Do wypadku doszło w miejscowości Chrząstowo niedaleko Śremu w województwie wielkopolskim.

Tragiczne doniesienia z Wielkopolski. Kierowca usiłował zrobić miejsce dla śmigłowca ratunkowego, wskutek zamieszania, jakie powstało potrącił dwuletnie dziecko. Chłopiec niestety zmarł, mężczyzna, który kierował samochodem usłyszał już zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Kierowca potrącił dziecko podczas robienia miejsca dla śmigłowca. Chłopiec nie żyje

Tragiczny wypadek miał miejsce w niedzielę w miejscowości Chrząstowo w Wielkopolsce. Do zdarzenia doszło około południa. Osoba chora na cukrzycę potrzebowała natychmiastowej pomocy, wysłano więc śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Kierowcy z kolei zajęli się przestawianiem swoich samochodów zaparkowanych na podwórku. 

Jeden z mężczyzn podczas tej czynności przypadkowo potrącił dwuletniego chłopca. Pomoc została bardzo szybko udzielona, niestety pomimo tego chłopiec zmarł. Jeszcze nie wiemy, jak dokładnie doszło do tego, że dziecko znalazło się pod kołami samochodu, okoliczności wypadku wciąż są badane. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ: 

Według ustaleń reportera Polsat News, kierowca samochodu miał uciec z miejsca zdarzenia, zanim policja pojawiła się na miejscu. Dzielnicowemu udało się go zatrzymać w okolicznej wsi. We wtorek mężczyźnie postawiono zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Kierowca przyznał się do winy, wyznał, że był w szoku. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności.

Pilot Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, Łukasz Chalupka, poinformował w rozmowie z Polsat News, że nie ma przymusu przestawiania samochodu we własnym zakresie. Ostatecznie to i tak pilot decyduje o miejscu lądowania, więc tworzenie zamieszania jest zupełnie niepotrzebne. 

Dzisiaj grzeje: 1. Żałoba i smutek w Watykanie, smutne informacje o Ratzingerze. Niestety, nie żyje brat papieża Benedykta XVI

2. Za miesiąc miał zostać ojcem. Nie żyje 28-latek zastrzelony przez policjanta

- Rolą osoby wzywającej nie jest zabezpieczanie miejsca dla śmigłowca. Ważniejsze jest, żeby takie osoby udzielały pierwszej pomocy osobie poszkodowanej - dodał pilot. Takie sytuacje są związane z ogromnym stresem, ważne, by nie podejmować pochopnych działań, ale postarać się pomóc poszkodowanej osobie. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Pracownik popularnej sieciówki odmówił podania klientce kawy. Zamiast zwolnienia dostał gigantyczny napiwek
  2. Anna Lewandowska nie chciała już dłużej milczeć. Przyznała się do choroby, która wpłynęła na jej życie
  3. Co się dzieje z Rodowicz? Dziwne i niepokojące doniesienia obiegły media
  4. Wodecki zabrał jeden sekret do grobu. Właśnie go ujawniono, niezwykłe doniesienia, o których nikt nie miał pojęcia
  5. Kolejne kilkaset złotych na dziecko. Wiadomo, komu się należą
  6. Ojciec znęcał się nad synkiem. Pani z prokuratury zalała się łzami, gdy zobaczyła obrażenia chłopca

Źródło: Wirtualna Polska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News