W niedzielę w centrum Kielc doszło do incydentu z udziałem autobusu służącego do kampanii Bronisława Komorowskiego. Dwaj mężczyźni ostrzelali pojazd kulkami z farbą. Policja zatrzymała dwie osoby w związku ze sprawą. 

Bronkobus został ubrudzony żółtą farbą. Mariusz Bednarski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej tak zrelacjonował incydent:

– Autokar jednego z kandydatów na prezydenta był wyprzedzany przez białego busa, najprawdopodobniej forda transita. W pewnym momencie z busa padły strzały. Ktoś użył pistoletu do paintballa i żółtą farbą ostrzelał autobus.

Jak twierdzą świadkami, ostrzału z pistoletu do paintballa dokonał starszy mężczyzna i kilku młodych ludzi. 11 kulek trafiło w przednią szybę i atrapę autokaru. Według kierowcy, sytuacja była groźna, bo mogło dojść do wypadku. 52-letni sprawca był pod wpływem alkoholu.

Prezydenta nie było w autokarze.

źródło: echodnia.eu

fot. https://ripostapionki.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.