Zwrot ws. strzelaniny pod Kielcami. Odnaleziono kolejne ciało

Zwrot ws. strzelaniny pod Kielcami. Odnaleziono kolejne ciało Źródło: Pixabay arembowski

W pobliskiej miasta Kielce miejscowości, w Zbrzy, doszło do strzelaniny. Przez ostatnią dobę mężczyzna odpowiedzialny za tragiczne w skutkach wydarzenie był poszukiwany przez funkcjonariuszy. Mieszkaniec gminy Morawica był odpowiedzialny za zabójstwo 61-letniego mężczyzny. Właśnie nastąpił zwrot w sprawie. Odnaleziono kolejne ciało.

Do tragicznej w skutkach strzelaniny doszło wczoraj, około godziny 14:00 w miejscowości Zbrza w gminie Morawica (województwo świętokrzyskie). Tego samego dnia, w godzinach popołudniowych, przypadkowy przechodzeń znalazł ciężko rannego mężczyznę. Ofiara została postrzelona w głowę. Pomimo prób reanimacji nie udało się go uratować. Według nieoficjalnych informacji zmarły to znany i ceniony sołtys Zbrzy, druh Ochotniczej Straży Pożarnej. Przez ostatnią dobę funkcjonariusze policji poszukiwali domniemanego sprawcy śmierci 61-latka. Domniemywano, że sprawca najprawdopodobniej porusza się samochodem w ciemnym kolorze. Jego zdjęcia pojawiły się w serwisach społecznościowych. Właśnie nastąpił przełom w sprawie.

Kielce: Strzelanina w pobliskiej miejscowości

- Mężczyzna zadzwonił na numer alarmowy 112 z informacją, że znalazł na podwórku ciało swego ojca z ranami postrzałowymi. Rozpoczął akcję reanimacyjną, ale ta nie przyniosła efektu. Przy ciele nie było broni, ślady pozwalały wstępnie wyeliminować wersję, by doszło do samobójstwa - mówił sierżant sztabowy Karol Macek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kielcach o okolicznościach wczorajszego zdarzenia.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Informacje o ofierze tragicznej strzelaniny zostały przekazane portalowi "Echo Dnia" przez Mariana Burasa, burmistrza miasta i gminy Morawica. Jego wypowiedź była reakcją na doniesienia ze strony lokalnej społeczności. Mieszkańcy Zbrzy twierdzą, że zbrodnia przypominała bezwzględną egzekucję.

- Jeśli potwierdzą się nieoficjalne na razie informacje, będzie to bardzo duża strata. To osoba, która od co najmniej kilkunastu lat była wybierana na sołtysa. Strażak, człowiek oddany sprawom wiejskim, nie budzący kontrowersji. Spokojny i ugodowy - opowiadał polityk.

Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że w nocy ze środy na czwartek mężczyzna wrócił do swojego domu. W późnych godzinach nocnych, około 1:00 popełnił samobójstwo, strzelając sobie w głowę. Ciało 57-latka zostało ujawnione przez jego rodzinę. Na miejsce zdarzenia natychmiast przybyły organy ścigania. Policjanci zabezpieczyli zwłoki oraz broń, z której oddano samobójczy strzał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję

2. Miała romans z 12-letnim uczniem. Nie żyje

Mężczyzna podejrzany o zabójstwo sołtysa był osobą dobrze znaną lokalnej policji. Na swoim koncie miał już problemy z prawem, był notowany. Z wczorajszych informacji opublikowanych przez policję wynikało, że 57-latek był uzbrojony i niebezpieczny. Wkrótce nastąpi sekcja zwłok oskarżonego. Prowadzone jest śledztwo w tej sprawie.

- Prowadzimy śledztwo dotyczące zarówno zabójstwa, jak i targnięcia się na własne życie przez osobę, która jak wynika z dotychczasowych ustaleń, była sprawcą zbrodni. Ciała obu mężczyzn zostały zabezpieczone do sekcji. Jeśli ustalenia się potwierdzą i w zabójstwie udział brała tylko jedna osoba, tę część sprawy trzeba będzie umorzyć za względu na śmierć 53-latka - skomentował Daniel Prokopowicz, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Kielcach.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  2. Andrzej Duda został zapytany o to, jakiej drużynie kibicuje. Wybór mógł być tylko jeden, część kibiców będzie wściekła
  3. W życie weszły duże zmiany ws. rejestracji u lekarzy. NFZ radzi pacjentom
  4. Beata Kozidrak przerwała w końcu milczenie. Bardzo smutne słowa
  5. Masz telefon w jednej z największych sieci w Polsce? Należy ci się zwrot pieniędzy
  6. Ogłoszono pilny alarm na terenie całego kraju w dniach 10-13 lipca. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne

Źródło: Echo Dnia/NaTemat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News