Kiedy zaczynają się tegoroczne wakacje? Uczniowie nie mogą się doczekać

Kiedy zaczynają się tegoroczne wakacje? Uczniowie nie mogą się doczekać Źródło: youtube/ zielony11smok

Kiedy wakacje? Uczniowie w całej Polsce nie mogą doczekać się już dźwięku ostatniego dzwonka. Po intensywnych 10 miesiącach nauki w końcu nadszedł upragniony czas relaksu i odpoczynku. Kiedy rozpoczną się wakacje i do kiedy będzie można cieszyć się wolnym?

Kiedy wakacje? - są uczniowie, którzy to pytanie zadawali już we wrześniu ubiegłego roku. Ich cierpliwość została nagrodzona i już niedługo będą mogli udać się na upragniony wypoczynek. W szkołach nadszedł czas na intensywną końcówkę, ostatnie sprawdziany i kartkówki, poprawianie ocen i prezentacje, bo już za kilka tygodni nadejdzie uwielbiany okres wszystkich uczniów - przerwa wakacyjna.

Kiedy wakacje 2019?

Już za kilka tygodni dzieci i młodzież zawieszą plecaki na kołkach, schowają podręczniki i zeszyty do szafek i udadzą się do swoich szkół po odbiór świadectw. Po szkolnym apelu oficjalnie rozpoczną się wakacje - czas odpoczynku, relaksu i przysłowiowego ładowania baterii. 10 miesięcy nauki, sprawdziany, egzaminy, kartkówki, prezentacje (chociaż niezwykle przydatne) idą w zapomnienie, a cierpliwość zostaje nagrodzona.

Tegoroczne wakacje potrwają aż 74 dni. To idealny czas na to, aby poświęcić się swojemu hobby, aktywności fizycznej lub zwiedzaniu ciekawych miejsc w Polsce i na świecie. Odpowiednie zaplanowanie urlopu może sprawić, że czas wolny wykorzystamy intensywnie i kiedy lato dobiegnie końca będziemy mieć poczucie zadowolenia i spełnienia.

Od kiedy będą wakacje 2019? Kiedy rezerwować wakacje?

Ostatni dzień szkoły przypada w tym roku na środę 19 czerwca. To wtedy uczniowie po raz ostatni udadzą się do swoich szkół na uroczysty apel i rozdanie świadectw. Oficjalnie wakacje rozpoczną się więc dzień później, w czwartek 20 czerwca. Będzie to pierwszy dzień, w którym nie będziemy musieli obowiązkowo udać się do swoich szkół. Tegoroczna data była tematem do rozważań zarówno w placówkach szkolnych, jak i Ministerstwie Edukacji Narodowej. W tym roku Boże Ciało wypada 20 czerwca, czyli w dzień poprzedzający pierwotnie planowane zakończenie roku szkolnego. Z racji tego, że święto to jest oficjalnie dniem wolnym od pracy rozpoczęły się dyskusję na temat tego, aby uczniowie zakończyli rok szkolny w środę 19 czerwca. Ten pomysł, ku zadowoleniu uczniów, ostatecznie wszedł w życie.

Chociaż rezerwacja wakacji leży przede wszystkim po stronie rodziców, to ich pociechy mogą im pomóc w doborze idealnego terminu. Wczasy w Polsce i za granicą dobrze rezerwować z wyprzedzeniem. Zarówno dorośli, jak i dzieci będą mogli się odpowiednio przygotować, a wczesny termin zabukowania urlopu sprawi, że nie będzie on kolidował z żadnymi wydarzeniami. Najczęstszym kryterium przy wyborze okresu urlopowego w Polsce jest pogoda. Ci, którzy planują urlop często sprawdzają w internecie pogodę długoterminową, aby móc cieszyć się słońcem i uniknąć deszczowych dni na swoim wyjeździe. W związku z dużym zainteresowaniem warto poważnie podejść do sprawy kilka tygodni przed rozpoczęciem wakacji. Odpowiednio szybka rezerwacja i dobrze zaplanowany wyjazd sprawią, że będziemy mogli w stu procentach cieszyć się długo wyczekiwanym urlopem.

Kiedy koniec wakacji?

W tym roku uczniowie nie wrócą do szkół 1 września. Dzień ten w 2019 roku przypada na niedzielę. Oznacza to, że młodzież i dzieci powrócą do szkolnych ławek dzień później - w poniedziałek 2 września.

Wszystkim uczniom życzymy świadectw z czerwonym paskiem i udanych, zasłużonych wakacji!

ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL

  1. Gdzie jechać na wakacje w tym roku? Warto już o tym pomyśleć
  2. Gdzie na Urlop 2019? Zaplanuj go już dziś
  3. Gdzie jechać na urlop z niemowlakiem? Trzeba dopasować wakacje do dziecka
  4. Wniosek o urlop, kiedy i jak go złożyć? Banalnie proste!
  5. Wniosek o urlop bezpłatny. Urlop a ubezpieczenie
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News