Pod osłoną nocy Stanisław Piotrowicz poprowadził Komisję Sprawiedliwości i Praw Człowieka, która głosowała w bardzo kontrowersyjnej ostatnio sprawie. „Niczym złodzieje” komentuje Kropiwnicki. 

Były sprzeciwy opozycji i protesty przed Sejmem, ale one nic nie dały. Przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka pod osłoną nocy przeprowadził ustawy o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa. Od teraz projekty są gotowe, aby trafić do trzeciego czytania w Sejmie.

ZOBACZ TAKŻE: Sejm się zatrząsł! Czołowa postać rezygnuje

Nocą wychodzą tyko złodzieje

Nocą wychodzą tylko złodzieje – skomentował sprawę Robert Kropiwnicki z PO. Dlaczego? Ponieważ prace komisji rozpoczęły się o godzinie 22.00 a zakończono je o 1:30. Nic nie dały nawet sprzeciwy opozycji i prośby o przełożenie obrad na czwartek.

– Zgłoszono dużo poprawek, nie mamy czasu się z nimi zapoznać – przekonywali. – Tam nie ma nic nowego, żadnych nowych instytucji się nie wprowadza, mamy tylko zaopiniować poprawki a nie prowadzić debatę – skwitował Stanisław Piotrowicz.

ZOBACZ TAKŻE: GORĄCO pod Sejmem! Ludzie wyrywają barierki, policja panikuje, zaraz będzie dym

Białe róże na znak protestu

Jeszcze tego samego wieczoru pod Sejmem zebrało się ok. 150 osób, którzy przybyli tam z białymi różami  biało-czerwonymi flagami na znak protestu. Zebrani byli przeciwko demolowaniu przez PiS wymiaru sprawiedliwości. Warto dodać, że Sejm był ogrodzony metalowym płotem, a teren wokół parlamentu zabezpieczały znaczne siły policji.

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

...

Zobacz również