Kiedy otwarcie kin i teatrów? Jest oficjalne stanowisko wicepremiera, nie ma powodów do radości

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Jest oficjalne stanowisko wicepremiera, nie ma powodów do radości Źródło: piqsels Creative Commons Zero - CC0

Kiedy otwarcie kin i teatrów? To pytanie zadawane jest nie tylko przez miłośników kina i teatru, ale i przez obywateli, którzy chcieliby powrócić do znanych i lubianych form spędzania wolnego czasu. W tej sprawie pojawiło się oficjalne stanowisko wicepremiera. Niestety, nie ma powodów do radości. Ile Polacy będą musieli jeszcze poczekać?

Kiedy otwarcie kin i teatrów? Na to pytanie odpowiedzi udzielił w Programie Trzecim Polskiego Radia wicepremier, minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński. Niestety, oficjalne stanowisko w tej sprawie, nie jest odpowiedzią, na którą czekali przez ostatnie tygodnie Polacy. 

Piotr Gliński odpowiada na pytanie: Kiedy otwarcie kin i teatrów? 

Luzowanie obostrzeń wprowadzonych ze względu na pandemię koronawirusa odbywa się stopniowo. Na początku Polacy mogli powrócić do swobodnego spacerowania, dziś mogą robić zakupy w galeriach handlowych, sklepach budowlanych i meblarskich. W kolejnych etapach mają zostać zniesione zakazy przebywania w restauracji czy u fryzjera. 

Piotr Gliński w rozmowie w Programie Trzecim Polskiego Radia został zapytany, kiedy możliwe będzie ponowne otwarcie kin, teatrów i filharmonii. Nie takiej odpowiedzi spodziewali się Polacy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Na razie nie możemy myśleć o otwarciu kin i teatrów w perspektywie kilku tygodni ze względów epidemicznych. Mamy stan epidemii, mamy poważne problemy związane z sytuacją epidemiczną, nowe ogniska na Śląsku. Mimo że udaje nam się przejść przez ten stan epidemii w miarę, jak to jest możliwe, i relatywnie w porównaniu do innych krajów europejskich, nie najgorzej - przekazał Piotr Gliński.

Gliński: "ja bym chciał jutro, ale niestety nie możemy"

Wicepremier, odpowiadając na pytanie, kiedy możliwe będzie otwarcie kin i teatrów powiedział: "ja bym chciał jutro, ale niestety nie możemy". Piotr Gliński zaznaczył, że sytuacja w kraju wciąż jest poważna i nie należy bagatelizować ryzyka zakażenia się koronawirusem. 

- Ale same na przykład kina twierdzą, że muszą się przygotowywać bardzo długo do otwarcia, a poza tym takie otwarcie częściowe może po prostu z punktu widzenia biznesowego być nieopłacalne - dodał. 

Dzisiaj grzeje: 1. Premier Morawiecki pilnie apeluje do Polaków. Ujawnił jedno z największych zagrożeń pandemii
2. Koronawirus w Polsce. Część Polaków zostanie poddana dochodzeniu, służby chcą wykryć ognisko zakażeń

Jak zaznaczył Piotr Gliński: "Jakiekolwiek zgromadzenia, które zagrażają rozprzestrzenianiem się epidemii, są bardzo niestety niebezpieczne". Oznacza to, że Polacy nie prędko wrócą do sal kinowych czy do teatrów. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka gwiazda Królowych Życia wykonała test na koronawirusa. Znamy wyniki
  2. Nie żyje wielka postać polskiego sportu. Medalista olimpiady był ulubieńcem kibiców
  3. Szukasz imienia dla córki? Wiemy, które z nich robią największe wrażenie na facetach. Każdy je uwielbia
  4. Na ciele kobiety jest ponad 600 guzków. Przez wygląd nie wychodziła z domu, aż w końcu stała się niesamowita rzecz
  5. Zrobił z ciałem młodej mamy karygodne rzeczy. Wyniki sekcji przyprawiają o mdłości
  6. Nagły niesamowity pomysł Lidla. Cudowna, wielka zmiana, zakupy będą wyglądały inaczej

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News