To, co zrobili kibice Legii, wywołało szok w piłkarskim świecie. Choć znani są z tego typu akcji i robili to już niejednokrotnie, tym razem zwrócili na siebie uwagę całego globu. Głosy poparcia dla kibiców stołecznej drużyny płyną teraz zewsząd.

W czwartek UEFA poinformowała, że nałożyła na Legię Warszawa karę w wysokości 35 tys. euro (około 145 tys. złotych). Chodziło sektorówkę z niemieckim żołnierzem, który przykłada pistolet do głowy małego powstańca. Dariusz Mioduski, prezes klubu, podkreślił jednak, że UEFA nie miała pretensji do obrazka zaprezentowanego przez kibiców. Miało pójść o „niedrożne przejścia”.

To i tak nie spodobało się kibicom Legii. Postanowili w mocny, typowy dla siebie sposób odpowiedzieć, co sądzą o karze. Podczas czwartkowego meczu z Sheriffem Tyraspol na stadionie pojawiła się przerobiona sektorówka, którą wykorzystali już 3 lata temu. Widnieje na niej świnia, która ma uosabiać UEFA, trzymająca worek z pieniędzmi. Na monetach znajduje się logo Legii Warszawa, a podpis pod obrazkiem brzmi „A 35 tys. euro trafi do…”. Po prezentacji jej tłumnie odpalili race.

Za podobną sektorówkę, którą kibice stołecznego klubu wywiesili w 2014 roku, wyznaczono 80 tys. euro kary. Nie ulega więc wątpliwości, że i teraz klub będzie musiał zapłacić ogromne pieniądze. Kibice są jednak z siebie dumni, a ich gest został doceniony przez fanów futbolu z całego świata. Jak piszą o wyczynie legionistów za granicą, to „bardzo odważne wystąpienie przeciw piłkarskiej korporacji, która już dawno zapomniała o tym, czym jest piłka nożna”.

źródło: youtube.com

https://www.youtube.com/watch?v=sCdEj7rtA18

źródło: wprost.pl

...

Zobacz również