Przed wtorkowym meczem pod stadionem Realu Madryt doszło do starcia kibiców Legii z hiszpańską policją. Po incydencie trzynastu kibiców stanie przed sądem w Madrycie.

Większości aresztowanych kibiców jest oskarżona o czynną napaść na funkcjonariuszy madryckiej policji. Według hiszpańskich mediów podczas zamieszek rannych zostało 8 osób, a dwunastu Polaków zostało aresztowanych. Jeszcze przed południem hiszpańska policja aresztowała trzy osoby, którym przedstawiono zarzuty zakłócania porządki, wandalizmu, próby kradzież i ataku na dwie kelnera.

Hiszpańskie media obarczają całą winą polskich kibiców. Podają, że do zabezpieczenia meczu policja skierowała 2000 funkcjonariuszy, czyli o jedną trzecią więcej niż na mecze z FC Barceloną. Przy okazji przypominają, że szybkie procesy legionistów tej części Europy miały już miejsce. W 2012 roku po spotkaniu warszawskiego klubu ze Sportingiem w Lidze Europy.

Przeciwnego zdania są fani Legii. Ich zdaniem głównym sprawcą jest lokalna policja, która prowokowała swoim zachowaniem. Oprócz tego winne mają być też media eskalujące napiętą atmosferę.

Do całej sprawy odniosły się też władze warszawskiego klubu, które zapowiedziały zmianę organizacji wyjazdów kibicowskich na europejskie mecze.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :

wk

...

Zobacz również