Mamed Khalidov, jeden z najlepszych zawodników MMA w Polsce, naraził się w ostatnich tygodniach przeciwnikom przyjmowania przez Polskę imigrantów z Bliskiego Wschodu. Najpierw krytycznie odniósł się do antyimigranckich nastrojów, a później w sieci zaczęto kolportować jego zdjęcie gdzie pozuje z bronią automatyczną.

Jak informowaliśmy wcześniej, Mamed Khalidov w jednym z wywiadów krytycznie odniósł się do antyimigranckiej atmosfery panującej m.in. w Polsce.

 – Dziś trzeba ludzi nauczyć, przypomnieć, że polski naród kiedyś też cierpiał, a dziś ta krzywda dzieje się gdzieś indziej i trzeba to zrozumieć i tych ludzi wyedukować. Jestem bardzo zdziwiony, że taki ruch zrobiono w tym kierunku, że ktoś zaczął w tym kierunku działać, że otwarte miasto i za to chcę podziękować. Trzeba po prostu otworzyć ludziom oczy. Ja przeżywam bardzo tę falę nienawiści do imigrantów, muzułmanów. Toczyłem niejedną dyskusję, na moim fanpage’u nawet próbowałem wytłumaczyć ludziom, żeby nie patrzyli na tę sytuację tylko z takiej wiedzy z mediów, żeby zaczerpnęli trochę historii, zobaczyli kim oni są – powiedział niedawno Khalidov.

W sieci kolportowano także jego zdjęcie, na którym pozuje ze swoim kuzynem z bronią.

fot. instagram
fot. instagram

Po dłuższym czasie milczenia, zawodnik MMA odniósł się do wszystkich zarzutów. W rozmowie z „MMARocks” Khalidov przekonuje, że nie bronił imigrantów i nikogo nie obraził swoją wypowiedzią nt. sytuacji z imigrantami.

 – Jeśli chodzi o moją wypowiedź. Nie wiem naprawdę co się stało z tą wypowiedzią, bo tak naprawdę nikogo nie broniłem, nikogo nie obraziłem i ja nic takiego nie powiedziałem. Nie wiem o co chodzi, w czym jest problem, bo ja żadnego problemu nie widzę. Każdy ma prawo mieć swoje zdanie. Ja skrytykowałem tylko media, tylko i wyłącznie. Taki zły czas jest teraz po prostu, na całym świecie źle się dzieje teraz – powiedział Khalidov.

Wyjaśnił również, że jego zdjęcie z bronią jest stare i nie ma żadnego związku z propagowaniem terroryzmu.

 – Ja w ogóle nie wiem o co chodzi. Podchodzą do mnie ludzie i coś mówią. […] To jest taki moment teraz, że kto chce to zawsze jakieś stare zdjęcie wyciągnie, coś dopisze. Normalny, mądry człowiek w takie głupoty po prostu nie uwierzy. To zdjęcie od roku jest na instagramie – wyjaśnia Khalidov.

Poniżej cała rozmowa Mameda Khalidova z „MMARocks”.

https://www.youtube.com/watch?v=e5vN1gAdJC8

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: mmarocks

...

Zobacz również

Zobacz również