KGP już teraz przekazała porażające informacje dot. wyborów. Liczby mówią same za siebie

KGP już teraz przekazała porażające informacje dot. wyborów. Liczby mówią same za siebie Źródło: Jakub Kaminski East News

KGP oficjalnie poinformowała o wszystkich incydentach, które miały miejsce w trakcie dzisiejszych wyborów prezydenckich. Policjanci postawieni są w stan najwyższej gotowości i na bieżąco reagują na przypadki łamania przepisów. Wiadomości przekazane przez rzecznika Komendy Głównej Policji są naprawdę porażające.

KGP trzyma rękę na pulsie i wciąż aktualizuje dane przekazywane przez poszczególne komisariaty policji, które pilnują bezpieczeństwa w swoich rejonach. Dzień wyborczy to czas, gdy funkcjonariusze mają pełne ręce roboty, a liczby przekazane przez rzecznika mówią same za siebie.

KGP przekazało informacje o wszystkich incydentach wyborczych do godziny 14

KGP już teraz przekazała porażające informacje dotyczące wyborów. Polacy masowo udali się dziś do urn i korzystają ze swojego obywatelskiego prawa, wskazując, kogo widzą na stanowisku prezydenta RP. Niestety nie wszędzie głosowanie przebiega spokojnie i policjanci byli już dziś wzywani do wielu sytuacji.

- Od początku ciszy wyborczej do niedzieli do godz. 14 policjanci w całym kraju odnotowali 382 incydenty w związku z wyborami. Większość z nich dotyczyła zrywania plakatów i umieszczania na nich obraźliwych napisów - powiedział podkom. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji w rozmowie z PAP cytowanej przez RMF24.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Liczby mówią same za siebie

Statystyki prowadzone przez policję pokazują skalę problemu, z jaką mierzymy się w całym kraju. Łączna liczba incydentów wyborczych dzielona jest na kategorie i znaczna większość, bo aż 348 przypadków to wykroczenia. 207 razy zostały zgłoszone uszkodzenia ogłoszeń, ciszę wyborczą naruszono 70 razy, a 30 zgłoszeń dotyczyło nielegalnego umieszczenia plakatów wyborczych. Pozostałe z 382 incydentów to 34 przestępstwa związane z oferowaniem korzyści majątkowej w zamian za oddanie głosu zgodnie ze wskazaniem. Dane te dotyczą jedynie sytuacji odnotowanych do godziny 14, więc dane, które policja przekaże później ujawnią bez wątpienia większą liczbę przypadków naruszania przepisów.

Dzisiaj grzeje: 1. Niebywałe słowa Rafała Trzaskowskiego po ogłoszeniu wyborów. Podkreślił jedną rzecz

2. Karetka czołowo zderzyła się z samochodem osobowym. W środku był pacjent

Wszelkie nieprawidłowości należy zgłaszać 

KGP przypomniała, że bezwzględnie należy przekazywać policjantom informacje na temat wszelkich zaobserwowanych nieprawidłowości związanych z wyborami. Za chociażby złamanie ciszy wyborczej przewidziana jest kara grzywny w wysokości od 20 zł do 5 tys. zł. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielki pokaz patriotyzmu Justyny Kowalczyk. Opowiedziała, ile jechała na wybory, wielkie brawa
  2. Przecież kupowaliśmy je codziennie w Biedronce i Lidlu, po prostu ręce opadają. Nie do pomyślenia, jak wiele towarów ostatnio wycofano z obrotu
  3. Na wiecu nie dopuścili Agaty Dudy do głosu. Już miała odezwać się do mikrofonu, ale ją zagłuszyli
  4. Kamery zarejestrowały reakcję Kingi Dudy po ogłoszeniu wyników. Wszyscy zobaczyli, jej mina mówi wszystko
  5. Zajrzeli do otwartego grobu i pobledli. Widok przeszedł ich najśmielsze oczekiwania
  6. Kinga Duda nie dostała karty i musiała w pośpiechu opuścić lokal wyborczy. Wiemy, co działo się później

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News