Kempa rozsadziła internet. "Jest mi wstyd za..."

Kempa rozsadziła internet. "Jest mi wstyd za..."

Beata Kempa często pojawia się w programach telewizyjnych i udziela w nich kontrowersyjnych wypowiedzi. Dobrze znany scenariusz powtórzył się na antenie TVP Info, gdzie posłanka w dosadny sposób odniosła się do bieżących wydarzeń.

Posłanka Solidarnej Polski dobitnie skomentowała tweet Donalda Tuska, w którym były premier porównał rządy PiS do polityki Kremla. W programie "O co chodzi" Szefowa Kancelarii Premiera nie pozostawiła na Tusku suchej nitki.

"Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o..."

Post na Twitterze byłego lidera PO wywołał prawdziwą burzę. Przewodniczący Rady Europejskiej ostro skrytykował PiS. - Alarm! Ostry spór z Ukrainą, izolacja w Unii Europejskiej, odejście od rządów prawa i niezawisłości sądów, atak na sektor pozarządowy i wolne media – strategia PiS czy plan Kremla? Zbyt podobne, by spać spokojnie - napisał Tusk. Na antenie TVP Info Kempa nie pozostała dłużna i bez ogródek odpowiedziała byłemu premierowi. - W dużej polityce jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi na pewno o osobistą karierę - odparowała. Posłanka sądzi również, że Tusk przygotowuje sobie grunt pod powrót do polskiej polityki. Jej zdaniem polityk wróciłby jednak na "spaloną ziemię", gdyż opozycją targają wewnętrzne konflikty, a jej poparcie społeczne jest niskie. Kempa nawiązała także do sprawy głosowania, w którym europosłowie PO głosowali za rezolucją przeciwko Polsce. - Uważam, że jeśli już wystąpił z jakimkolwiek apelem i aktywnością na Twitterze, powinien wezwać Grzegorza Schetynę do tego, żeby wyrzucił za burtę swoich parlamentarzystów, którzy głosowali przeciwko interesom Polski - powiedziała Beata Kempa. Źródło: tvp.info
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News