Szefowa Kancelarii Premiera, Beata Szydło, oświadczyła w rozmowie z „Rzeczpospolitą”, że gdyby tylko Jarosław Kaczyński zechciał to cała opozycja ległaby w gruzach.

Beata Kempa wypowiedziała się na temat sporu wokół Trybunału Konstytucyjnego i opozycji, która jej zdaniem nie szuka kompromisu tylko sposobu na obalenie rządu Prawa i Sprawiedliwości.

 – Czym innym niż wezwaniem do obalenia rządu jest nawoływanie pana Petru do wcześniejszych wyborów? – pytała retorycznie Kempa.

Jak dodała, aktualna opozycja w Polsce jest bardzo słaba, a mimo to próbuje być opozycją totalną. Dlatego też „woła posiłki” z Unii Europejskiej i zabiega u Komisji Europejskiej o interwencję.

 – W tej chwili lider największej partii opozycyjnej nie radzi sobie z tą raczkującą opozycją, która stara się być totalna, a na razie próbuje tylko robić ludziom wodę z mózgu – powiedziała Kempa.

Jak również przekonuje szefowa Kancelarii Premiera, Jarosław Kaczyński, gdyby tylko chciał to poradziłby sobie z opozycją bardzo szybko.

 –  I tak uważam, że pan prezes Kaczyński w swej dobroduszności, gdyby chciał, to ta słaba opozycja już dawno ległaby w gruzach – przekonuje Kempa.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


bh, źródło: rzeczpospolita

Zobacz również

...