Mężczyzna nie miał pieniędzy, by zapłacić za kebaba. Wymyślił inny sposób, nawet policja była w szoku

Mężczyzna nie miał pieniędzy, by zapłacić za kebaba. Wymyślił inny sposób, nawet policja była w szoku Źródło: Pixabay/ MoiraKaram

Zamówił kebab, lecz nie miał jak za niego zapłacić. Wyszedł więc z zaskakującą propozycją. Teraz sprawą interesują się służby.

Ile może kosztować kebab? Średnio kilkanaście złotych, jednak nawet takiej kwoty nie miał mężczyzna, który zamawiał specjał w jednej z budek. Zaproponował więc sprzedawcy pewne zaskakujące rozwiązanie - takie, które mocno zainteresowało funkcjonariuszy Straży Granicznej w Warszawie.

Wymiana za kebab. Nietypowy zastaw

W piątek 20 września do warszawskiej placówki Straży Miejskiej w Warszawie zgłosił się 38-letni obywatel Indii. Mężczyzna przyszedł tam, by złożyć wniosek o ochronę międzynarodową. Został przeszukany i wtedy funkcjonariusze znaleźli coś interesującego.

- W trakcie podjętej kontroli wobec niego funkcjonariusze ujawnili polski dowód osobisty wystawiony na dane osobowe obywatela Polski - relacjonuje ppor. Dagmara Bielec-Janas, rzecznik prasowy Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Okazało się, że mężczyzna posiada polski dowód osobisty. Na pytanie, w jaki sposób wszedł w posiadanie dokumentu, ten odparł, że dostał go w zamian za przygotowany kebab.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Cudzoziemiec dodał, że kupujący mężczyzna nie miał pieniędzy, aby zapłacić za kanapkę, więc w ramach rzekomego zastawu zostawił Hindusowi swój dowód osobisty - informuje ppor. Dagmara Bielec-Janas.

Potrzebne wyjaśnienia. Cudzoziemcowi grożą 2 lata więzienia

Funkcjonariusze ustalili, że znaleziony dowód osobisty figuruje w bazie Systemu Informacyjnego Schengen jako przedmiot podlegający zatrzymaniu. 38-latek usłyszał więc zarzut przywłaszczenia dokumentu, stwierdzającego tożsamość innej osoby. Grozi mu za to kara grzywny lub kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat.

- Cudzoziemiec przyznał się do zarzucanego czynu, złożył wyjaśnienia, po czym został zwolniony i skierowany do otwartego ośrodka dla cudzoziemców - poinformowała ppor. Bielec-Janas.

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje legenda telewizji. Zmarł niespodziewanie, miał tylko 54 lata
2. Prawdziwe problemy synowej Zenka Martyniuka dopiero się zaczynają. Daniel udowadnia, na co go stać

Wniosek o ochronę międzynarodową, który złożył obywatel Indii, został przyjęty. Wydano mu również Tymczasowe Zaświadczenie Tożsamości Cudzoziemca. To, czy opowiedziana przez niego historia jest prawdziwa, zostanie jeszcze dokładnie przebadane. Niewykluczone jednak, że kryje się w tym ziarno prawdy - tajemniczy klient mógł znaleźć prosty sposób, by pozbyć się kradzionego dokumentu, gdy przestał mu być potrzebny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Lidl wycofuje popularny produkt. Jego składnik WYWOŁUJE WYMIOTY
  2. Agata Duda na wizycie w USA przebiła samą siebie. Melania Trump zzielenieje z zazdrości
  3. Mąż słodko zemścił się na żonie. Wszystko stało się podczas smażenia jajek sadzonych
  4. Agnieszka Chylińska sfotografowana bez makijażu. Zdjęcie wywołało poruszenie, twierdzą, że wygląda jak Maryla Rodowicz
  5. Rodzina cieszyła się właśnie kolacją, gdy u progu ich drzwi pojawił się nieproszony gość. Wszyscy radzą im, by natychmiast spalili dom  

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News