Najważniejsi polscy politycy na kolejnych taśmach! "To tykająca bomba"

Najważniejsi polscy politycy na kolejnych taśmach! "To tykająca bomba"

Kazimierz Marcinkiewicz, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski mieli się znaleźć na taśmach nagrywanych w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Po burzy medialnej, wywołanej przez śledztwo dziennikarskie Onetu, niemal codziennie na jaw wychodzą nowe fakty.

Kazimierz Marcinkiewicz miał zostać nagrany w restauracji "Sowa i Przyjaciele" w towarzystwie innych działaczy. Po masowych publikacjach informacji na temat nagrań czołowych postaci polskiej sceny publicznej, teraz przyszedł czas na kluczowych polityków.

Nowe fakty w sprawie afery podsłuchowej

Niedawno pojawiły się nowe fakty w sprawie zarejestrowanych rozmów w restauracji. Protokoły prokuratury miały wskazywać na obecność w restauracji Elżbiety Bieńkowskiej czy Sławomira Nowaka. Później, Onet miał otrzymać informację świadczące o zaginionej taśmie z udziałem Waldemara Pawlaka i Jana Krzysztofa Bieleckiego. Wśród wymienianych przez dziennikarzy polityków znajdują się nazwiska dwóch prezydentów Polski: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. Nagrany został także Kazimierz Marcinkiewicz.

Gdzie są taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele"?

Publicznie znanych jest tylko kilka taśm. Łukasz N. w trakcie przesłuchania sugerował, że jest ich niemal sto. Dziennikarze postanowili sprawdzić, gdzie znajduje się materiał nagrany przez kelnerów. Niektórzy twierdzą, że w posiadaniu taśm są ludzie, którzy szantażują polityków. Ci jednak nie zgłosili problemów. Tykająca bomba - pojawia się niemal we wszystkich mediach. Dziennikarze donoszą, że w ciągu najbliższych dni diametralnie mogą się zmienić nastroje polityczne w całym kraju. Ujawnienie zakulisowych rozmów już przysporzyło szereg problemów kluczowym politykom.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki w aferze taśmowej

Kilka dni temu Onet ujawnił przebieg rozmowy Łukasza N. z prokuratorem. Mężczyzna zasugerował, że istnieje taśma, na której Mateusz Morawiecki - wtedy prezes BZ WBK rozmawiał o podstawieniu na słupy ludzi, którzy mieli kupować nieruchomości. Pojawił się także analogicznie wątek brania kredytów. Premier, zdaniem dziennikarzy śledczych, powinien odnieść się do sytuacji i poddać się dymisji. Jeden z największych kryzysów politycznych w kraju ujawniony przez dziennikarzy "Wprost" wciąż zbiera swoje żniwo. Na bieżąco ujawniane zostają informacje na temat rozmów polityków, którzy podczas zakulisowych spotkań omawiali nie tylko bieżące sytuacje finansowe, ale i pokazali dość nieprzewidywalny obraz własnych poglądów. W sprawę zamieszane są najważniejsze osoby w kraju.Najlepsze newsy dnia:

  1. AFERA TAŚMOWA w PiS! Politycy Kaczyńskiego przyłapani na gorącym uczynku
  2. Wyciekły skandaliczne listy! Mateusz Morawiecki jest SZANTAŻOWANY, wiemy przez kogo
  3. Morawiecki próbował poniżyć Tuska. Genialna riposta byłego premiera!
Następny artykuł