Najważniejsi polscy politycy na kolejnych taśmach! "To tykająca bomba"

Najważniejsi polscy politycy na kolejnych taśmach! "To tykająca bomba"

Kazimierz Marcinkiewicz, Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski mieli się znaleźć na taśmach nagrywanych w restauracji "Sowa i Przyjaciele". Po burzy medialnej, wywołanej przez śledztwo dziennikarskie Onetu, niemal codziennie na jaw wychodzą nowe fakty.

Kazimierz Marcinkiewicz miał zostać nagrany w restauracji "Sowa i Przyjaciele" w towarzystwie innych działaczy. Po masowych publikacjach informacji na temat nagrań czołowych postaci polskiej sceny publicznej, teraz przyszedł czas na kluczowych polityków.

Nowe fakty w sprawie afery podsłuchowej

Niedawno pojawiły się nowe fakty w sprawie zarejestrowanych rozmów w restauracji. Protokoły prokuratury miały wskazywać na obecność w restauracji Elżbiety Bieńkowskiej czy Sławomira Nowaka. Później, Onet miał otrzymać informację świadczące o zaginionej taśmie z udziałem Waldemara Pawlaka i Jana Krzysztofa Bieleckiego. Wśród wymienianych przez dziennikarzy polityków znajdują się nazwiska dwóch prezydentów Polski: Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski. Nagrany został także Kazimierz Marcinkiewicz.

Gdzie są taśmy z restauracji "Sowa i Przyjaciele"?

Publicznie znanych jest tylko kilka taśm. Łukasz N. w trakcie przesłuchania sugerował, że jest ich niemal sto. Dziennikarze postanowili sprawdzić, gdzie znajduje się materiał nagrany przez kelnerów. Niektórzy twierdzą, że w posiadaniu taśm są ludzie, którzy szantażują polityków. Ci jednak nie zgłosili problemów. Tykająca bomba - pojawia się niemal we wszystkich mediach. Dziennikarze donoszą, że w ciągu najbliższych dni diametralnie mogą się zmienić nastroje polityczne w całym kraju. Ujawnienie zakulisowych rozmów już przysporzyło szereg problemów kluczowym politykom.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mateusz Morawiecki w aferze taśmowej

Kilka dni temu Onet ujawnił przebieg rozmowy Łukasza N. z prokuratorem. Mężczyzna zasugerował, że istnieje taśma, na której Mateusz Morawiecki - wtedy prezes BZ WBK rozmawiał o podstawieniu na słupy ludzi, którzy mieli kupować nieruchomości. Pojawił się także analogicznie wątek brania kredytów. Premier, zdaniem dziennikarzy śledczych, powinien odnieść się do sytuacji i poddać się dymisji. Jeden z największych kryzysów politycznych w kraju ujawniony przez dziennikarzy "Wprost" wciąż zbiera swoje żniwo. Na bieżąco ujawniane zostają informacje na temat rozmów polityków, którzy podczas zakulisowych spotkań omawiali nie tylko bieżące sytuacje finansowe, ale i pokazali dość nieprzewidywalny obraz własnych poglądów. W sprawę zamieszane są najważniejsze osoby w kraju.ZOBACZ TAKŻE:
  1. AFERA TAŚMOWA w PiS! Politycy Kaczyńskiego przyłapani na gorącym uczynku
  2. Wyciekły skandaliczne listy! Mateusz Morawiecki jest SZANTAŻOWANY, wiemy przez kogo
  3. Morawiecki próbował poniżyć Tuska. Genialna riposta byłego premiera!
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News