Polacy są w szoku ostatnim alarmem Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Niemalże każdy ma te dwa leki w swojej domowej apteczce. Tymczasem GIS żąda natychmiastowego wycofania ich z obiegu.

Rozporządzenie dotyczy bardzo popularnych medykamentów, dostępnych bez recepty. Z obiegu wycofane zostały wskazane serie: Amol o numerze seryjnym 284523 z datą ważności do 10.2018 roku i Etopiryna Extra o numerze seryjnym: 11116 i dacie ważności 30.11.2019.

Swoją decyzję GIS uzasadnia rozbieżnością w składzie Etopiryny z otrzymaną specyfikacją w zakresie substancji pokrewnych. Wycofanie Amolu uzasadnia się otrzymaniem wyniku poza specyfikacją w zakresie zawartości mieszaniny olejków.

Popularne leki są w każdym domu

Amol to lek ziołowy w płynie. Stosuje się go zewnętrznie lub doustnie w przypadku bólu głowy, mięśni, przeziębienia, dolegliwości trawiennych, czy ukąszeń owadów. Środek ten produkowany jest przez Zakłady Farmaceutyczna POLPHARMA S.A.

Etopiryna Extra jest lekiem, który łączy działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwgorączkowe kwasu acetylosalicylowego i paracetamolu. Tabletki stosuje się przy bólach głowy, w szczególności migrenowych oraz przy innych bólach, również pochodzenia zapalnego. Etopirynę produkuje Takeda Pharma Sp. z o.o..

Nie masz ochoty na seks? Te rzeczy ZABIJAJĄ TWOJE LIBIDO!


Uwierzysz, że to ta sama osoba?! Ci ludzie schudli NAPRAWDĘ DUŻO

...

Zobacz również