dzieci
Wiadomości Pikio - 23 Grudnia 2015

KAŻDE dziecko będzie uczyć się w szkole programowania

PiS kontynuuje rewolucję w systemie oświaty. Po zapowiedzi likwidacji gimnazjów oraz zmian w szkolnictwie wyższym, minister edukacji narodowej Anna Zalewska postanowiła zająć się programem nauczania i podążyć za nowymi trendami na rynku pracy.  

Wcześniej podkreślano, że PiS zamierza postawić większy nacisk na "patriotyczne wychowanie" oraz "większą liczbę godzin nauczania historii". Póki co, minister edukacji narodowej wraz z ministrami cyfryzacji oraz nauki i szkolnictwa stawiają na programowanie. Od 2017 roku, dzieci we wszystkich szkołach mają się zacząć uczyć programowania. Wiąże się to z koniecznością zaopatrzenia wszystkich placówek w internet szerokopasmowy i nauczania informatyki od samego początku edukacji. Wicepremier Minister Gowin poinformował na konferencji prasowej, że program pilotażowy rusza w 2016 roku, a w 2017 roku obejmie już wszystkie szkoły.- Wprowadzenie zajęć programowania do polskich szkół jest drugim takim programem na świecie. Jestem dumny z tych zapowiedzi - mówił. Umiejętność programowania staje się dziś jedną z najbardziej poszukiwanych kompetencji na rynku pracy. Naszym celem jest upowszechnienie tej wiedzy w całym społeczeństwie. Dzisiaj stawiamy pierwszy krok na tej drodze - dodała również obecna na konferencji minister Anna Zalewska (MEN).Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:
źródło: Radio ZET
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News