Kazanie
Flickr.com Fot. Joanna Adamik Archidiecezja Krakowska Public Domain
Monika Majko - 15 Listopada 2020

Wszyscy zamarli podczas kazania abp Jędraszewskiego. "Będziemy sądzeni", internauci oburzeni

Kazanie abp Marka Jędraszewskiego wstrząsnęło wieloma Polakami, metropolita krakowski znów wywołał ogromne kontrowersje. Według internautów, w obliczu ostatnich skandali w Kościele katolickim, słowa duchownego z Krakowa są oburzające. Kiedy z ambony padło "Będziemy sądzeni", wiele osób nie dowierzało.

Kazanie metropolity krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego wywołało ogromne oburzenie internautów. Słowa duchownego po raz kolejny spotkały się z ostrą reakcją Polaków, wiele osób nie wierzyło w to, co słyszy. Abp. Jędraszewski znany jest ze swoich kontrowersyjnych czy wręcz skandalicznych wypowiedzi, które głosi w imieniu Kościoła katolickiego.

W niedzielę, podczas mszy świętej w bazylice Mariackiej metropolita krakowski wygłosił homilię, że czas, w którym żyjemy, jest dla nas istotnym punktem odniesienia, ale "pojawiają się ideologie, które chciałyby nas sprowadzić do poziomu istot żyjących czysto biologicznymi instynktami, a czas i jego przemijanie byłoby dla nas jednym wielkim przekleństwem".

Oburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaOburzeni wierni wyszli z kościoła, nie chcą mieć nic wspólnego z księdzem. Zapowiadają dalsze działaniaCzytaj dalej

Jak podkreślił duchowny, nasze życie jest darem od Boga, z którym wiąże się odpowiedzialność za to, co z nim zrobimy, a do tego daru powinniśmy wnieść przede wszystkim miłość do Boga i ludzi, a nie "miłość, która często jest dzisiaj przedstawiana w kluczu narcystycznym, zakochania się w sobie, samorealizacji, życia monady obojętnej na to, co dzieje się wokół niej".

- Będziemy sądzeni z miłości, będziemy sądzeni z wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka - głosił metropolita krakowski.

- To taka miłość sprawia, że nasze życie ma szansę tworzyć wartość dodaną, wartość nieprzemijającą, jedyną, która będzie liczyła się w oczach sprawiedliwego i miłosiernego Ojca - mówił abp Jędraszewski w odniesieniu do miłości do Boga oraz do drugiego człowieka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

Słowa abp Jędraszewskiego spotkały się jednak z wielkim oburzeniem internautów, dla których rozmowa o "sądzeniu z miłości i wrażliwości na drugiego człowieka" w obliczu ostatnich skandali w Kościele Katolickim, jest zupełnie pozbawiona skruchy i wspomnianej wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka.

Homilia abp Jędraszewskiego była ściśle związana ze Światowym Dniem Ubogich, który w Kościele katolickim jest obchodzony po raz czwarty. Ze względu na pandemię obchody wyglądały całkowicie inaczej. Nie było namiotów, posiłków, psychologów, koncertów i bezdomnych, dla których ta wyjątkowa niedziela dawała wiele radości.

Zamiast tego były paczki z butami, żywnością i ciepła herbata. Nie zapomniano także o kubkach termicznych i maseczkach, które są dziś "produktem pierwszej potrzeby". W tym roku archidiecezja krakowska przekazała na działania 50 tys. zł.

Dzisiaj grzeje:

1. Już jutro Polacy szturmem wparują do Lidla. Sklep oferuje maseczki za bezcen, bezkonkurencyjna oferta

2. Wstrząsające zdanie na pasku w ”Dzień dobry TVN”. Kobiety w całej Polsce mają powód do obaw

3. Lekarz z SOR-u zdradził, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami. Polacy nie mieli pojęcia

Sprawy związane m.in. z kard. Stanisławem Dziwiszem, oskarżanym o tuszowanie nadużyć seksualnych w Kościele oraz Henrykiem Gulbinowiczem, który został pozbawiony insygniów biskupich wskutek oskarżeń o wykorzystywanie seksualne nieletnich, bardzo poruszyły Polaków i naruszyły zaufanie wiernych do instytucji Kościoła Katolickiego w Polsce, dlatego homilia abp. Jędraszewskiego wywołała ogromne kontrowersje i gorącą dyskusję w sieci.

Co sądzicie o kazaniu abp Jędraszewskiego w świetle ostatnich wydarzeń? Wierni są podzieleni - niektórzy doceniają hojność Kościoła względem bezdomnych, dla innych słowa grzmiące z ambony to hipokryzja.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Amerykańska firma ogłasza, że stworzyła szczepionkę na COVID-19. Ma mieć blisko 95 proc. skuteczności
  2. Zacznie się 18 listopada dokładnie o 18:00, mamy potwierdzenie. Ogromne utrudnienia, pojawią się tłumy
  3. Jerzy Owsiak usłyszał wyrok. "Świat się zmienia na naszych oczach"
  4. Zrobiła z pozoru zwykłe zdjęcie grobu. Kiedy w domu przyjrzała się bliżej, zamarła, przerażający szczegół
  5. Potrzebujesz tylko 5 minut, by przygotować przepyszne ciasto "Śnieżka". Prosty przepis, a efekt zachwyci każdego
  6. Józef z "Rolnik szuka żony" publicznie upomniał Apolonię: "o czym Ty piszesz?". Bitwa na słowa w sieci
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News