W niedzielę, 5 czerwca, na terenie kazachskiego miasta Aktobe bandyci napadli na sklep z bronią oraz jednostkę wojskową. Według informacji przedstawionej przez MSW Kazachstanu w wyniku strzelaniny śmierć poniosło 10 osób – 3 żołnierzy, 4 bandytów oraz 3 zwykłych obywateli. Policja zatrzymała 7 przestępców, którzy mają związek ze zdarzeniem.

Na początku przestępcy napadli na dwa sklepy z bronią i artykułami militarnymi. W pierwszym z nich doszło do strzelaniny, w wyniku której zginęły 3 osoby – sprzedawca, ochroniarz oraz klient. W drugim sklepie 3 napastnicy zostali zastrzeleni przez policję.

Oprócz napadów na wspomniane sklepy, przestępcy porwali autobus, którym staranowali bramę jednostki wojskowej. Na miejscu zginął jeszcze jeden napastnik, a jednego udało się zatrzymać. Niestety, zginęło 3 żołnierzy, a kolejnych 6 odniosło obrażenia.

Póki co nie są znane motywy napastników. Według nieoficjalnych doniesień była to grupa muzułmańskich terrorystów. Kazachska policja wciąż prowadzi obławę na zbiegłych uczestników zdarzenia.

https://youtu.be/di7TQmwmHPw

https://youtu.be/6urPit_9F7k

https://youtu.be/7KYLOQLnKP0

Józef Gawron, źródło: vesti.ru

 

...

Zobacz również

Zobacz również