Rodzice karmią niemowlę bombą kofeinową. Dziewczynka wypija 1,5 litra kawy dziennie

Rodzice karmią niemowlę bombą kofeinową. Dziewczynka wypija 1,5 litra kawy dziennie Źródło: .

Kawa nie jest produktem przeznaczonym do spożycia przez dzieci. Niestety rodzice tej dziewczynki lekceważą zalecenia producentów oraz dietetyków i faszerują swoją córeczkę bombą kofeinową, podając jej 1,5 litra kawy dziennie.

Kawa zastępuje mleko w diecie małej dziewczynki. Hadija mieszka w Indonezji i ma zaledwie 14 miesięcy, a jedyne, co znajduje się w jej jadłospisie, to właśnie potężne dawki kofeiny. Rodzice dziewczynki, Sarifuddin i Anita, wyznali dlaczego ich córka dostaje od nich kawę.

Jak działa kawa na małą dziewczynkę?

Dziewczynka nagle budzi się w nocy i zaczyna bawić sama ze sobą. Jest tak pobudzona, że jej organizm nie pozwala jej przesypiać więcej niż 5 godzin. Kofeina w ciele takiego maluszka działa z jeszcze większą "mocą", niż w przypadku osoby dorosłej. 

Dla dzieci poniżej 12. roku życia nie ma nawet ustalonej dawki kawy, którą mogłyby spożywać. Biorąc pod uwagę, że dla przedziału wiekowego 12-18 lat pozwala się podawać do 100 mg kofeiny dziennie, spożycie wskazane dla młodszych dzieci jest z pewnością dużo mniejsze. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kawa dla małego dziecka?

Niestety powód, dla którego dziewczynka dostaje kawę od rodziców, jest przerażający. Nie są oni w stanie zapewnić dziecku mleka, nie stać ich na to. Pracując całymi dniami, nie są w stanie zapłacić za odpowiednie wyżywienie. 

- Co jeszcze możemy zrobić? Nasze dochody nie wystarczą na zakup mleka. Jesteśmy zmuszeni dawać jej kawę każdego dnia. Nie może spać, jeśli jej nie wypiła. Ma napady złości i żąda kawy przed snem - mówi zrozpaczona mama dziewczynki. 

Dziecko, pijąc 1,5 litra kawy dziennie, uzależniło się. Rodzice nie mają już wyjścia i zmuszeni są podawać jej kolejną butelkę z kawą, bez której mała się nie uspokoi. Cukier znajdujący się w napoju wywiera tragiczny wpływ na dziecięcy organizm, który dopiero się rozwija. 

Dzisiaj grzeje: 1. Nie żyje jedna z najpiękniejszych kobiet na świecie. Tuż przed śmiercią mogła zostać zgwałcona
2. Straszne informacje o tragedii w polskiej miejscowości. Nie żyją uczniowie

Niestety problem podawania kawy małym dzieciom jest w Indonezji zjawiskiem na szeroką skalę. Mleko uznawane jest za oznakę luksusu i niewiele osób na nie stać. Cierpią na tym dzieci, których organizmy nie mogą się prawidłowo rozwijać, przez co w przyszłości borykają się z licznymi chorobami i schorzeniami.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kolejne świadczenie dla rodzin. Premier zapowiedział "wsparcie, jakiego nie było dotąd”
  2. Przed laty matka Kaczyńskich ujawniła własną tajemnicę. Powiedziała też, dlaczego Jarosław jest kawalerem
  3. Marta zobaczyła tytuł przelewu alimentów i zamarła. Od razu zagotowała się z wściekłości
  4. Nagły niesłychany dramat. Syn b. prezydenta Niemiec zadźgany na oczach tłumu
  5. Katarzyna Dowbor przeżywa bardzo trudne chwile. Stała się rzecz, której bała się od dawna

źródło: jestpozytywnie

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News