Tragiczna śmierć 22-latka. Wszystko przez napój, który codziennie piją miliony

Tragiczna śmierć 22-latka. Wszystko przez napój, który codziennie piją miliony Źródło: Facebook.com/Nigel Foote

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na całym świecie. Codziennie tysiące ludzi na świecie pije ją nie zdając sobie sprawy z zagrożeń, jakie może nieść. Jeden z jej składników sprawił, że młody mężczyzna zmarł. Podano wstrząsające szczegóły sekcji zwłok.

Kawa, a w zasadzie jeden z jej składników, przyczyniła się do śmierci 22-letniego mężczyzny. Chłopak był był bardzo aktywny fizycznie, starał się dbać o swoje ciało i zdrowie. Jeden niepozorny błąd wystarczył, by w jednej chwili zakończył swoje życie. Ujawniono wyniki sekcji zwłok, z których jasno wynika, co było przyczyną śmierci. To powinna być przestroga dla wszystkich, którzy uwielbiają czarny napój.

Zdrowy 22-latek nagle zmarł. Rodzina była zdruzgotana

Lachlan Foote należał do osób, które starają się połączyć atrakcyjny wygląd z doskonałą kondycją fizyczną. Aby polepszyć swoje wyniki, często spożywał proteinowe napoje, które sam komponował z różnych składników. Jak się okazuje, pewnego dnia postanowił dosypać do shake'a łyżeczkę czystej kofeiny. Okazało się, że popełnił straszny błąd.

Kofeina w postaci białego proszku jest o wiele mocniejsza od tej, jaka występuje w kawie czy napojach energetycznych. Jedna łyżeczka odpowiada aż 50 filiżankom czarnego napoju, która odpowiada śmiertelnej dawce tego składnika. Przy takiej ilości cierpi przede wszystkim serce, które nie może sobie poradzić z tak silną stymulacją.

Wyniki sekcji zwłok potwierdzają, że to właśnie ta substancja zabiła 22-latka. W jego ciele nie było śladów po narkotykach, jedynie niewielka ilość alkoholu. Wiadomość o przyczynie jego śmierci przekazała rodzina na Facebooku.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kawa może być bardzo niebezpieczna. Wszyscy powinni uważać, ile jej piją

Ojciec Lachlana wyjaśnił, że chłopak nie zdawał sobie sprawy z tego, jak mocny jest czysta kofeina. Według jego przypuszczeń 22-latek nie przeczytał etykiety i nie wiedział, że tak łatwo przedawkować substancję. Niewiedza sprawiła, że mężczyzna naraził także życie swojej rodziny, stawiając biały proszek w kuchennej szafce obok cukru oraz mąki. Gdyby któryś z domowników się pomylił, mogło dojść do kolejnej tragedii.

Każdy, kto lubi pić kawę lub napoje energetyczne powinien pamiętać, że ich działanie na organizm może być bardzo silne. Nie można zapominać, że kofeina pobudza pracę całego organizmu, co może mieć fatalne skutki. Zbyt częste spożywanie dużych ilości tego składnika może doprowadzić do wycieńczenia niektórych narządów, a w efekcie nawet zabić.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Roksana Węgiel pokazała WSZYSTKO i fani zdębieli. Nikt nie spodziewał się tego po 14-letniej piosenkarce. Jej rodzice nie będą zadowoleni!
  2. Legendarna dziennikarka TVP zmarła w zupełnym zapomnieniu. Kochały ją miliony widzów, przegrała walkę z okrutną chorobą
  3. Mieli 15 wolnych łóżek, odesłali go do innego szpitala. Wstrząsające doniesienia, nie żyje Marcin
  4. 5-letnie dziecko budzi się po operacji samotne i przerażone. Jego prośba rozrywa serce
  5. Tragiczna śmierć 22-latka. Wszystko przez napój, który codziennie piją miliony
  6. Kobieta otworzyła listonoszowi drzwi, a potworny odór ściął go z nóg. Gdy przyjechali policjanci, aż pobledli
      

Źródło: Facebook

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News