Akcja ratownicza w polskiej kopalni. Są ofiary śmiertelne

Akcja ratownicza w polskiej kopalni. Są ofiary śmiertelne Źródło: Pikio

Katowice: W kopalni Murcki doszło dziś do tragicznego wypadku. Służby podały informacje o tym, że tragiczne wydarzenie przyniosło także ofiary śmiertelne. Co stało się pod ziemią?

Katowice skupiły na sobie oczy całej Polski. Niestety, dzisiejszy dzień przyniósł tragiczną informację. W kopalni Murcki wydarzył się wypadek, który dla niektórych pracowników zakończył się tragicznie. Szczegóły nie zostały jeszcze podane przez osoby odpowiedzialne za akcję ratunkową, jednak wiadomości, które ukazały się do tej pory, są dramatyczne.

W wyniku wypadku zginąć miało dwóch górników. Jak podają przedstawiciele kopalni, nie odnotowano żadnych wstrząsów, które mogłyby być bezpośrednią przyczyną tragedii. Nie wiadomo więc, co stało się pod ziemią. Na ten moment pojawiło się wiele sprzecznych informacji. Czekamy na kolejne wieści od zarządzających akcją.

Katowice – dramatyczny wypadek w kopalni

Póki co wiemy, że do dramatu doszło około godziny 12:00, a jej miejscem była kopalnia Murcki. Wiele osób podejrzewało, że Katowice musiały się w tym czasie mierzyć ze wstrząsami, jednak badania zdecydowanie wykluczyły taką możliwość. 

- Zgon pracowników potwierdził lekarz. Aktualnie ich ciała transportowane są na powierzchnię. Akcja ratunkowa prowadzona była w pokładzie 510 na poziomie 900 metrów - mówi rzecznik prasowy Polskiej Grupy Górniczej Tomasz Głogowski. 

Mężczyzna potwierdził więc najstraszniejsze wiadomości. Sytuacja wygląda póki co bardzo tajemniczo, a szczegóły wytłumaczy zapewne dopiero specjalnie przeprowadzone śledztwo, które ma wyjaśnić wszelkie okoliczności śmierci dwóch górników głęboko pod powierzchnią ziemi.

Katowice – zginęło dwóch górników

Rzecznik wyjaśnił także, że obecnie nie ma okoliczności, które mogłyby wskazywać na zagrożenie dla innych pracowników kopalni. W wyniku tajemniczego zdarzenia żadna inna osoba nie została poszkodowana. W sprawie wyjaśnienia okoliczności wypadku kluczowe będą najbliższe dni i śledztwo przeprowadzone przez policję, które najpewniej wyjaśni to, co wydarzyło się w kopalni Murcki. 

Policja póki co nie odniosła się do wydarzenia, choć oficjalny komunikat zapewne pojawi się w najbliższym czasie. Odpowiedź na najważniejsze pytania dadzą zapewne wyniki sekcji zwłok, która powinna zostać przeprowadzona już niebawem.

źródło: Onet

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News