Katolicy zszokowani słowami Papieża: Lepiej nie wierzyć w Boga niż...

Katolicy zszokowani słowami Papieża: Lepiej nie wierzyć w Boga niż... Źródło: fot. flickr

Papież Franciszek przyzwyczaił już nas do tego, że często zdarza mu się wyrażać poglądy, które nie tylko diametralnie różnią się od tych wyznawanych przez swoich poprzedników ale także wzbudzają spore kontrowersje wśród wyznawców Kościoła katolickiego.

Tym razem jest podobnie. Ostatnie słowa religijnego przywódcy Kościoła katolickiego wzbudziły ogromne wzburzenie części katolików.

Papież Franciszek stwierdził bowiem, że lepiej nie wierzyć w Boga niż być katolikiem, który prowadzi podwójne życie. Jest również mnóstwo osób zaskoczonych tym, iż głowa Kościoła powiedziała to wprost. Są też ci, którzy nie widzą nic dziwnego w słowach papieża, cieszą się jednak, że zostały głośno wypowiedziane, bo księża na całym świecie wzbraniają się przed takimi stwierdzeniami.

 - Skandalem jest mówienie jednej rzeczy, a robienie drugiej, to podwójne życie we wszystkim - ocenił Franciszek wzywając katolików do porzucenia takiego życia i zaznaczając, że prowadzi ono do duchowej destrukcji człowieka.

Jak dalej wyjaśnił papież, chodzi mu przede wszystkim o ludzi, którzy nie stosują się do 10 przykazań.

 - Jestem żarliwym katolikiem, chodzę zawsze na mszę, należę do stowarzyszenia, ale moje życie nie jest chrześcijańskie. Nie płacę sprawiedliwie moim pracownikom, wyzyskuję ludzi, prowadzę brudne interesy, piorę brudne pieniądze. Jest wielu takich katolików - wyjaśnił papież.

Słowa Franciszka od razu wzbudziły kontrowersje wśród części - głównie konserwatywnej - katolików, którzy po raz kolejny oskarżyli go o działanie na szkodę Kościoła katolickiego.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News