Obecny biskup Rzymu znany jest ze swoich kontrowersyjnych poglądów, które nie podobają się sporej części katolików. Tym razem Franciszek wstrząsnął wiernymi, ujawniając w homilii, co jest ulubioną bronią diabła. Jego wypowiedź zaskoczyła wszystkich. 

Dzisiaj podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty głowa Kościoła katolickiego pouczyła wiernych, jak unikać wpływu sił piekielnych i zbliżyć się do Boga. Papież, nawiązał do Jezusa Chrystusa, który zapowiedział nadejście zgorszeń i gorszycieli.

Franciszek wskazał także, kto takim gorszycielem może być i bardzo jasno to sprecyzował. Mogą być nimi świeccy i duchowni wyzyskiwacze, którzy zostali opętani najskuteczniejszą i najprostszą bronią diabła – niekonsekwencją. Suweren Państwa Watykańskiego zauważa jednak, że niemożliwe jest, aby zgorszenia nie nadeszły, lecz biada tym, którzy je przynoszą.

– Niekonsekwencja chrześcijan jest jedną z najprostszych broni diabła, w jego staraniu o osłabienie ludu Bożego i oddalenie go od Pana – stwierdził Franciszek.

Papież zachęca

Franciszek podczas swojego kazania zachęcił zebranych wiernych do zastanowienia się nad sobą i swoją konsekwencją życiową. Podał przy tym przykład przedsiębiorców, nazywających siebie chrześcijanami, a wyzyskujących swych pracowników. Dostało się też księżom, którzy w pogoni za pieniędzmi, zaprzestali dbania o powierzone im dusze.

– Jezus nam mówi, że nie możemy dwóm panom służyć, Bogu i mamonie, a kiedy duszpasterz jest człowiekiem przywiązanym do pieniędzy, to gorszy. Ludzie się gorszą: duszpasterz, przywiązany do pieniędzy. Każdy duszpasterz musi postawić sobie pytanie: jak to jest z moją przyjaźnią dla pieniędzy? Lub duszpasterz, który stara się zrobić karierę, próżność popycha go do karierowiczostwa, zamiast starać się być łagodnym, pokornym, bo łagodność i pokora sprzyjają bliskości wobec ludzi. Albo duszpasterz, który czuje się panem i wszystkim rozkazuje, pyszny, a nie jest pasterzem sługą ludu Bożego – zaakcentował papież.

źródło: deon.pl

Gdzie pracował młody Bergoglio? Szokujące! 10 nieznanych faktów o papieżu Franciszku

12 znanych ludzi, którzy przeszli na inną religię

Zobacz również