Katolicy się wkurzą. Wojewódzki opublikował piekielnie kontrowersyjne zdjęcie z Jezusem

Katolicy się wkurzą. Wojewódzki opublikował piekielnie kontrowersyjne zdjęcie z Jezusem

Kuba Wojewódzki znany jest ze swojego podejścia do wiary. Słynny skandalista opublikował zdjęcie z Jezusem na bluzie. Katolicy mogą poczuć się oburzeni.

Kuba Wójewódzki uchodzi za jedną z największych gwiazd TVN. Jego autorski talk-show zatytułowany Kuba Wojewódzki od wielu lat bije rekordy oglądalności. Dziennikarz słynie ze swojego ciętego języka i bezkompromisowego oceniania rzeczywistości. Showman jest również znany z wielu skandali oraz zawziętej krytyki wiary. W jego wypowiedziach nie raz oberwało się kościołowi i księżom. Jak mówi sam Wojewódzki - "dzięki Bogu" jest ateistą.

Kuba Wojewódzki opublikował zdjęcie z Jezusem

Kuba Wojewódzki po raz kolejny postanowił wywołać niemałe kontrowersje. W tym celu opublikował na swoim Instagramie zdjęcie z 2002 roku, które przedstawia dziennikarza w bluzie z wizerunkiem Jezusa. - Szesnaście lat temu moja stylówa nie była z tego świata #kubawojewodzki #idol #2002 - napisał dziennikarz. Z pewnością taka bluza na zdjęciu słynnego ateisty i skandalisty może wywołać oburzenie ze strony katolików. Kuba Wojewódzki instagram.com/kuba_wojewodzki

Kuba Wojewódzki o Bogu

Kuba Wojewódzki już nie raz wypowiedział się nieprzychylnie o Bogu. Po pogrzebie Anny Przybylskiej, w którym uczestniczył, postanowił w jednym wpisie zaatakować Boga i duchownych. Celebryta był porażony słowami kapłana, które padły podczas ceremonii pogrzebowej aktorki. Najbardziej zezłościła go wzmianka o tym, że Bóg jest sprawiedliwy i łaskawy. Wojewódzki nie zgodził się z tym, dodając, że tylko egoista może zabrać do siebie matkę trójki dzieci. – Padały slogany o tym, że „Bóg jest łaskawy i sprawiedliwy”. To największe kłamstwo, jakie czytałem, od dwóch tysięcy lat. Tylko bezlitosny egoista potrafi zabrać młodą matkę trójce dzieciaków. Ale to nie wszystko. W trakcie mszy poświęconej zmarłej osobie Kościół nie zajmuje się tym, kto odszedł, nie zajmuje się jej rodziną i bólem. Kościół zajmuje się sobą. Swoim pieprzonym ewangelicznym narcyzmem – irytował się Wojewódzki w rozmowie z gazeta.pl Celebryta zaatakował również samych kapłanów. – Jak padły słowa „Przeprośmy za nasze grzechy”, to aż zacisnąłem pięści z bezradności. A kiedy wy przeprosicie za swoje – za obłudę, pedofilię, zachłanność i bizantyjski styl życia? Kiedy ten wasz Bóg przeprosi rodzinę Ani, że gdy ona odchodziła, on zajmował się doglądaniem budowy kolejnej świątyni. Niech przeprosi Jarka, że zabrał matkę jego dzieci. Z pozycji kolan nie zmieni się ani świata, ani własnych horyzontów. Czasami mam wrażenie, że gdyby to od Polaków zależała ewolucja, to chodzilibyśmy wyłącznie na kolanach – irytował się celebryta.

Zobacz także:

  1. Z Benedyktem XVI jest źle. Ale przekazał słowa, które Kaczyński musi usłyszeć
  2. Będzie tajne posiedzenie sejmu. Dowiedzieliśmy się, o co chodzi
  3. Barbara Kurdej-Szatan oddała się w ręce swojego męża. Co on zrobił z jej włosami?
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News