Katolicy dalej nie mogą uwierzyć. Już wiemy kto zastąpi Franciszka!

Katolicy dalej nie mogą uwierzyć. Już wiemy kto zastąpi Franciszka! Źródło:

W następnym miesiącu papież Franciszek będzie obchodził 79. urodziny. W Watykanie coraz częściej i poważniej mówi się o następcach Ojca Świętego.

Papież Franciszek dawał już pewne sygnały, że za jakiś czas może wzorem Benedykta XVI przejść na emeryturę. Niedawno opublikowano listę 12 prałatów, którzy potencjalnie mogą zastąpić papieża. Na prośbę Ojca Świętego do listy dopisano jeszcze trzech kandydatów, których wyznaczył sam.

Następca Franciszka

W gronie faworytów do zastąpienia Franciszka znajduje się pochodzący z Austrii Christoph Schönborn. Arcybiskup Wiednia jest dominikaninem, ma 70 lat i reprezentuje środowisko postępowych duszpasterzy, co jednak nie przeszkadza mu mieć wielu przyjaciół w kręgach konserwatywnych. Austriak ceniony jest za łagodne usposobienie oraz duży potencjał intelektualny. Faworytem wśród konserwatywnych biskupów jest kardynał Marc Ouellet z Kanady. Duszpasterz ma 71 lat i sprzeciwia się przyjmowania komunii przez rozwodników. Wierni oraz pozostali kardynałowie cenią pokorę i uczciwość kanadyjskiego duchownego. Trzecim z liczących się w rozgrywce kardynałów jest Robert Sarah, który pochodzi z Gwinei. 72-letni duszpasterz znany jest z wyrazistych poglądów i głośnego stwierdzenia, że "ideologia gender oraz ISIS są apokaliptycznymi bestiami". Wysoko notowani są również nieco młodsi kardynałowie - 67-letni Turkson z Ghany oraz 58-letni Tagle z Filipin. Źródło: cruxnow.com  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News